Zoom вебінар з випускниками 11-х класів щодо особливостей вступу На медичні спеціальності

В Українському медичному ліцеі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця кураторами 11-А-Д класів був проведений Zoom вебінар з особливостей вступу на медичні спеціальності за матеріалами МОЗ України і Правил прийому НМУ імені О.О. Богомольця
та інших медичних університетів краіни.

В умовах війни університети зараховуватимуть студентів для здобуття ступеня фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, в тому числі за спеціальностями галузі знань 22 “Охорона здоров’я”, в особливому порядку.
Було наголошено, випускники/випускниці ліцею звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
При цьому абітурієнти можуть подавати не більше 5 заяв на місця державного і регіонального замовлення та до 20 заяв на “контракт”.

Для вступу на медичні спеціальності потрібні будуть результати національного мультипредметного тесту (НМТ) з трьох предметів: української мови, математики та історії України.

У міністерсті також додали, що абітурієнти також можуть вступати до університетів з результатами ЗНО попередніх років – 2019-2021 – з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях).

При цьому у МОЗ нагадали, що такі результати ЗНО можуть враховуватися тільки якщо різниця між НМТ та ЗНО з відповідного предмету не перевищує 15 балів.

Розрахувати конкурсний бал (КБ) можна за такою формулою:

КБ = К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + ОУ, де:

П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів;
ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього;
К1, К2, К3 – невід’ємні вагові коефіцієнти з предметів НМТ, які для всіх дев’яти спеціальностей галузі знань 22 “Охорона здоров’я” становлять:
українська мова − 0,35;
математика − 0,4;
історія України − 0,25.
Для вступу на магістратуру зараховуються результати фахового іспиту.

Важливо!

Тепер для медичних спеціальностей не діють підвищені вимоги до мінімальної кількості балів зі вступних випробувань.

Кожен університет у правилах прийому самостійно визначає конкурсний бал, з яким абітурієнт допускається до участі у конкурсі.

Для вступників на денну форму бакалаврату та магістратури реєстрація електронних кабінетів розпочинається 1 липня.

Абітурієнти, які вступають з результатами НМТ, складеного з 1 по 18 липня, мають подати документи і заяви на вступ до вишу з 29 липня до 18:00 23 серпня.

Нагадаємо, національне мультидисциплінарне тестування проходитиме у три сесії:
основна − з 18 липня по 10 серпня;
додаткова − з 16 по 20 серпня;
спеціальна − з 12 по 16 вересня 2022 року.
Було наголошено, що МОЗ України запрошує всіх охочих вступати до лав майбутніх лікарів. Адже сьогодні професія лікаря − благородна і, головне, вкрай потрібна.

Центр комунікації