«Здоров’я жінок» – лекція для учениць 10-х класів – лікар Швачкіна Ганна Станіславівна

19 травня 2021 року лікарем гінекологом, викладачкою медицини ШВАЧКІНОЮ Ганною Станіславівною було проведено заключний цикл лекційних і практичних занять з предмету Загальний і спеціальний догляд за хворими для учениць 10-х класів за темою: «Жіноче здоров’я».

Здобувачки освіти дізналися про гормональні зміни в організмі дівчинки, про те, як піклуватися про здоров’я в такому тендітному віці, познайомились зі статевою системою жінки та її розвитком у підлітковий період.

 

Довідково:

Жіноче здоров’яздоров’я жінок (англ. Women’s health) стосується здоров’я жінок та дівчат, що відрізняється від здоров’я чоловіків багатьма унікальними аспектами.

Здоров’я жінок — це частина здоров’я населення, яке Всесвітня організація охорони здоров’я визначає як «стан повного фізичного, психічного та соціального благополуччя, а не просту відсутність хвороб або вад».

Жіноче здоров’я іноді трактують як репродуктивне здоров’я, проте наразі вчені висловлюються за ширше визначення, що стосується загального стану здоров’я жінок, краще виражене в терміні «Здоров’я жінок».

Хоча жінки в промислово розвинених країнах зменшили гендерний розрив у тривалості життя і зараз живуть довше, ніж чоловіки, у багатьох сферах здоров’я вони стикаються з більш ранніми та важчими захворюваннями. 

Гендер залишається важливою соціальною детермінантою здоров’я, оскільки на здоров’я жінок впливає не тільки їх біологія, а й такі умови, як бідність, зайнятість та сімейні обов’язки.

Репродуктивне та сексуальне здоров’я жінок має суттєві відмінності порівняно зі здоров’ям чоловіків.

Навіть у розвинених країнах вагітність та пологи пов’язані із значним ризиком для жінок, у яких материнська смертність становить понад чверть мільйона смертей на рік, з великими розривами між країнами, що розвиваються, та розвинутими.

Супутня патологія (коморбідність) від інших нерепродуктивних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, сприяє як смертності, так і захворюваності, включаючи гестозІнфекції, що передаються статевим шляхом, мають серйозні наслідки для жінок та немовлят, передача від матері до дитини призводить до таких результатів, як мертвонародження та смертність новонароджених, а запальні захворювання органів  малого тазу – до безпліддя.

Крім того, безпліддя з багатьох інших причин, контроль за народжуваністюнезапланована вагітністьзґвалтування та боротьба за доступ до абортів створюють для жінок інші перешкоди.

Хоча показники провідних причин смерті, серцево-судинних захворюваньраку та захворювань легенів однакові у жінок та чоловіків, жінки мають різний досвід. 

Рак легенів обігнав усі інші типи раку як провідну причину смертності від раку у жінок, потім  рак молочної залозирак прямої кишкияєчниківматки та шийки матки.

Хоча куріння є основною причиною раку легенів, серед некурящих жінок ризик розвитку раку втричі більший, ніж серед некурящих чоловіків. Незважаючи на це, рак молочної залози залишається найпоширенішим видом раку серед жінок у розвинених країнах і є одним із найважливіших хронічних захворювань жінок, тоді як рак шийки матки залишається одним із найпоширеніших видів раку в країнах, що розвиваються, пов’язаний з вірусом папіломи людини (ВПЛ), важливе захворювання, що передається статевим шляхом

 

Докладніше за посиланням: https://uk.wikipedia.org/wiki.

 

 

Центр комунікації