Викладачі ліцею підтвердили експертні рівні за напрямом «дистанційне навчання»

В Україні триває воєнний стан у зв’язку із вторгненням рф на територію нашої держави.
Дистанційне навчання та застосування його технологій – нова організація освітнього процесу, яка актуалізувала безліч питань вчителів та шкільної адміністрації.
Викладачі Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця пройшли додаткові навчання і підтвердили експертні рівні з відповідним тестуванням і сертифікацією за напрямом «дистанційне навчання».

Були використані безкоштовні ресурси:
Онлайн курси для вчителів з методики використання дистанційних технологій навчання (дистанційні модулі підвищення кваліфікації)
Модулі з підготовки до дистанційного навчання та використання цифрових сервісів:
Для вчителів різних спеціальностей
Воротникова І.П. “Організація та особливості змішаного навчання”
Воротникова І.П Організація та особливості дистанційного навчання
Морзе Н.В., Воротникова І.П. Освітні тренди та використання цифрових технологій навчання.
Гавронський В.В. Організація навчання за технологією “Перевернутий клас”
Гавронський В.В. Як використовувати відео на уроці та в дистанційному навчанні
Воротникова І.П. “Контроль і оцінювання навчальної діяльності учнів в умовах дистанційного навчання”
Уманець В.О. Teams в організації освітнього процесу
Гавронський В.В. Онлайн сервіси для створення тестів і анкет
Сапсай І.В.Створення вправ та завдань для оцінювання навчальних досягнень
Дика Н. М., Глазова О. П. Дистанційне та змішане навчання в школі: поняття, терміни, моделі
Дика Н. М. Мовний імідж вчителя закладу загальної середньої освіти в умовах Нової української школи
Для вчителів природничо-математичної освіти і технологій
Рудик О.Б. Вимоги до навчально-методич­ного за­без­печення дистан­ційного та зміша­ного навчання інформатиці
Гавронський В.В. Комп’ютерні симуляції та методика їх використання під час навчання фізики
Якунін Я.Ю. Особливості дистанційного та змішаного навчання біології та хімії
Філоненко І.О. Особливості дистанційного та змішаного навчання хімії
Косик В.М. Організація дистанційного та змішаного навчання на уроках географії за допомогою програмного засобу Mozabook
Чанцева Н.І. Методика вивчення географії в умовах змішаного і дистанційного навчання
Рак Л.М. «Дистанційна та змішана форми викладання предметів «Трудове навчання» і «Технології»
Сапсай І.В. STEM підхід до навчання: електронні освітні ресурси
Воротникова І.П.Використання динамічних моделей на уроках математики
Герасимович О.М. Візуалізація навчального контенту при викладанні математики
Для вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури
Дика Н. М.Мовна особистість вчителя-словесника в умовах розвитку цифрового освітнього середовища
Дика Н. М.Вивчення морфології з елементами дистанційного навчання в ЗНЗ
Дика Н. М., Глазова О. П. Дистанційне та змішане навчання української мови
Глазова О. П.Розвиток емоційного інтелекту учнів на уроках української мови (фрагмент орієнтовного сценарію дистанційного уроку)
Сафарян С.І.Дистанційні форми роботи у процесі навчання літератури
Для вчителів іноземної мови
Жарікова Л.М. Successful Writing for Exams
Шкіренко О.В. Information technology (IT)
Співакова Л.О. Teaching languages for primary students. Let’s put theory into practice
Дроботенко С.В. Teaching teens Online: First Things First
Лисиця О.М. Dealing with New Vocabulary in e-Learning and Face-to-Face Learning Environments
Для вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін
Дудар О.В., Комаров Ю.С., Левітас Ф.Л., Трухан О.Ф. Як підготувати та провести дистанційний урок історії
Левітас Ф.Л. Як підготувати майстер-клас з історії: педагогічна інновація.
Трухан О.Ф. Використання елементів педагогічної технології “перевернутого класу” у процесі навчання історії в школі.

1. www.coursera.org
На цій онлайн-платформі розміщено більше 2 тис. курсів із понад 180 спеціалізацій на 4 освітніх рівнях, зареєстровано близько 25 млн. слухачів – тут можна навчатися та отримувати кредити 149 провідних університетів світу, які є партнерами Coursera. У разі успішного закінчення курсу користувач отримує сертифікат. Протягом навчання студент повинен переглядати лекції, які надсилаються йому щотижня, читати рекомендовані статті та виконувати домашні завдання. Деякі курси мають українські субтитри.
2. www.khanacademy.org
На сайті є кілька тисяч безкоштовних мікролекцій із математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук тощо.
3. www.edx.org
Заснований Гарвардським університетом і Масачусетським технологічним університетом у 2012 році, EdX є центром онлайн-навчання та надає послуги МВОК на відкритій безкоштовній платформі OpenEdX, пропонуючи слухачам високоякісні курси за 24 напрямами, серед яких комп’ютерні технології, статистика, література та інші. Онлайн-курси повторюють реальні лекції, які викладаються в Гарварді, університеті Корнуелла та інших відомих навчальних закладах. Курси безоплатні, проте отримання сертифікату потребує оплати.
4. www.udacity.com
Більшість курсів Udacity – технічного напряму. В окремі розділи винесено матеріали з математики, бізнесу, дизайну, інших наук (фізика, біологія). Усього Udacity пропонує близько 30 курсів, які діляться за рівнем складності: новачок, досвідчений, профі. У кожному курсі є кілька уроків, які містять відео. У кінці заняття є завдання, яке допоможе перевірити засвоєння матеріалу.
Кожен курс триває близько 2 місяців, а щотижня на навчання треба витрачати орієнтовно 6 годин. За допомогою Udacity можна навіть отримати роботу, адже інформація про студентів (за згодою) передається роботодавцям, які уклали договір із компанією. Наразі платформа співпрацює з корпорацією «Google», фінансовим гігантом «Bank of America», соціальною мережею Facebook та іншими.
5. www.canvas.net
Проєкт Canvas Network відрізняється великою різноманітністю курсів, які проводять різні за рівнем підготовки та напрямом діяльності люди: доктори наук, менеджери, письменники.
Курси не мають єдиного підходу до викладання. Із особливостями кожного курсу можна ознайомитися в описі. Курси тривають 2–3 тижні, анонсуються за місяць і раніше, що дозволяє бажаючим попередньо записатися. Canvas Network пропонує безоплатні, умовно безоплатні та платні курси. Умовно безоплатні передбачають придбання додаткових навчальних матеріалів (посібників, літератури), а платні дозволяють заробити кредити в системі безперервної освіти.
6. www.udemy.com
Udemy – платформа, що пропонує освітні проєкти, розподілені на 16 категорій, які викладаються практиками. Тут представлені найрізноманітніші курси, серед яких продуктивність, стиль життя чи музика. Є як безоплатні курси, так і платні. Навчальні матеріали представлені у вигляді відео, аудіо, презентацій і тексту. Udemy також пропонує можливість організаціям створювати власні навчальні проєкти для корпоративного навчання. Після закінчення курсів слухачі можуть отримати сертифікат таких відомих компаній, як Cisco Systems, Microsoft Corporation, Financial Industry Regulatory Authority та інших.
7. prometheus.org.ua
Prometheus – українська безоплатна платформа онлайн-освіти, яка створена у 2014 році. Серед її партнерів найкращі заклади вищої освіти країни. Prometheus надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам і компаніям-лідерам публікувати та розповсюджувати курси.
Кожен курс складається з відеолекцій, інтерактивних завдань, а також форуму, на якому студенти мають змогу поставити запитання викладачу та спілкуватися. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання. Курси на Prometheus доступні в мережі у будь-який час, платформа також пропонує мобільний додаток для Android та iOS.
8. www.ed-era.com
EdEra (Education Era) – освітній проєкт, що має на меті зробити навчання в Україні якісним і доступним. Усі курси тут безоплатні, проте після закінчення кожен охочий може віддячити проєкту. До кожної лекції (коротких відео, запитань і завдань для кращого засвоєння матеріалу) додається супроводжуючий матеріал – конспект з ілюстраціями та поясненнями. Кожного тижня студенти виконують домашнє завдання, а в кінці курсу складають іспит. Навчатися можна в будь-який зручний час, а успішність підтверджується сертифікатом.
9. www.futurelearn.com
Future Learn – освітня платформа Відкритого університету, що має 40-річний досвід дистанційного навчання та онлайн-освіти.
10. openuped.eu
OpenupЕd – перша й наразі єдина загальноєвропейська МВОК-ініціатива, заснована у 2013 році Європейською комісією та Європейською асоціацією університетів дистанційного навчання (EADTU). Завдяки співпраці партнерів OpenupEd із країнами Азії та Африки за посередництвом ЮНЕСКО, на сучасному етапі студенти можуть обрати понад 200 МВОКів 13 мовами.
11. iversity.org
Iversity – європейський освітній онлайн-ресурс, що від 2011 року спеціалізується на проведенні інтерактивних курсів і лекцій для закладів вищої освіти, а від 2012 року розміщує на своїй платформі відкриті масові онлайн-курси. Наразі Iversity налічує понад 750 тис. зареєстрованих користувачів і більше мільйона студентів, а також є однією з небагатьох платформ, завдяки якій за проходження онлайн-курсів студенти з усього світу можуть отримати ECTS-кредити.
12. online.stanford.edu
Stanford Open Edx – платформа, що пропонує різноманітний доступ до професійного освітнього контенту від численних шкіл і університетських кафедр, а також можливість безкоштовно брати участь у онлайн-курсах, які організовують викладачі Стенфордського факультету.
13. www.codecademy.com
Сodecademy – заснована у 2011 році інтерактивна онлайн-платформа з вивчення 7 мов програмування – Python, PHP, jQuery, JavaScript, Ruby, а також описових мов зовнішньої розмітки сторінок HTML і CSS. Сайт дозволяє кожному створювати та публікувати нові курси, використовуючи Course Creator, а для деяких курсів існують «пісочниці», в яких користувачі можуть тестувати свої програмні коди. Codecademy також запустила iOS-додаток «Hour of Code» для тих, хто прагне вивчати програмування в ігровій формі. Станом на січень 2014 року 24 млн користувачів виконали більше 100 млн вправ.
14. www.apple.com/education/itunes-u
Ця платформа містить великий перелік запропонованих дисциплін, як і список навчальних закладів, що надають лекції. Часто в уроці є допоміжні файли, в яких пояснюються деякі аспекти лекцій або ж наводяться приклади застосування пройденого уроку.
15. uk.duolingo.com
Якщо ви поставили перед собою мету вивчити іноземну мову, тоді вам в пригоді стане безоплатна платформа Duolingo, у якої є український інтерфейс. Навчання проходить у ігровій формі, з кожним рівнем завдання стають складнішими, а за їх виконання ви отримуєте «гроші» – лінготи. За них можна купити перехід на вищий рівень. Більше уваги приділяється письмовим урокам і диктантам, розмовній мові – менше. Користувачі цієї онлайн-платформи можуть додавати друзів і змагатися з ними у вивченні іноземної мови.
16. www.ted.com
Некомерційний проєкт, який щороку збирає в Единбурзі та Лонг-Біч науковців, бізнесменів, політиків і активістів зі всього світу. Мета конференції – поширити серед суспільства унікальні та цікаві ідеї. Після конференції їхні промови з’являються на сайті TED. На сайті можна знайти більше 2 тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі навіть озвучені українською.
17. vumonline.ua
ВУМ (Відкритий Університет Майдану) – дистанційна платформа громадянської освіти. Онлайн-проєкт пропонує понад 30 тем для безоплатного навчання. Курси сформовані з відеолекцій, практичних завдань і контрольних запитань. Наявність форуму надає можливість спілкуватися з іншими студентами та викладачами. Лекції читають провідні викладачі бізнес-шкіл, громадянського сектору, практики бізнесу та соціальної сфери. Курси пов’язані з такими напрямами: персональний розвиток, реалізація потенціалу, підприємництво, формування відкритого суспільства в Україні. За умови успішного проходження обраного курсу, ви можете завантажити сертифікат.

Центр комунікації