УРОЧИСТІ ЗБОРИ, ПРИСВЯЧЕНІ ВИПУСКУ ЛІКАРІВ І ПРОВІЗОРІВ 2021 РОКУ: НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

25 червня 2021 року у конференц-залі фізико-хімічного корпусу НМУ імені О.О.Богомольця відбулися урочисті збори, присвячені випуску лікарів і провізорів 2021 року. Цей рік ювілейний для нашого Університету. В кінці вересня 1841 року перший декан медичного факультету Університету Святого Володимира, професор В.О.Караваєв (1811-1892) увійшов до аудиторії, де 22 студенти мали прослухати його лекцію з анатомії. Це були ті, хто мріяв про професію лікаря. Відтоді минуло 180 років. Нині, враховуючи інтернів та курсантів, у стінах НМУ навчається близько 20000 здобувачів вищої медичної освіти.
Привітати студентів-випускників 2021 року прийшли ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин, проректори, декани факультетів, викладачі, а також гості: Міністр охорони здоров’я України В.К.Ляшко, президент НАМН України, член-кореспондент НАН України, професор В.І.Цимбалюк, народний депутат України М.Б.Радуцький, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України В.В.Лазоришинець, голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я С.А.Кубанський, відома політична і громадська діячка, професор О.В.Богомолець.
Пролунав Гімн України. Чотирьом студентам-випускникам випала честь покласти квіти до Меморіалу студентам і викладачам Університету, які віддали свої життя за Перемогу в роки Другої Світової війни, та до стели Героям Небесної Сотні, встановленої на території НМУ.
«Рік 2021-й, ювілейний для нашого Університету, запам’ятається вам, випускникам, далеко не тільки локдауном, – зазначив у своєму вітальному слові ректор НМУ, професор Юрій Леонідович Кучин. – Наша Альма Матер ніколи не тупцювала і не тупцює на місці, а попри непрості випробування, як цього року, поступово і неухильно розвивається, йде вперед, у ногу з часом. 22 студенти Університету Святого Володимира і 20 тисяч здобувачів вищої медичної освіти нині. Зіставлення цих цифр справді вражає. Майбутнім лікарям і провізорам дають знання близько 200 професорів, серед яких багато академіків і членів-кореспондентів НАМН України».

Міністр охорони здоров’я України Віктор Кирилович Ляшко згадав, вітаючи цьогорічних випускників, що й сам був у їхній іпостасі 2003 року. Він наголосив на тому, що команда МОЗ, яка протистояла пандемії і яку він очолював, навряд чи була б ефективною без належного рівня фахівців. Національний медичний університет є кузнею саме таких фахівців. Приклад боротьби з пандемією свідчить, що на легке життя після отримання диплому розраховувати не варто. На вас, зазначив міністр, чекають виклики і труднощі, які треба мати мужність і вміння долати. Потім В.К.Ляшко вручив цілій низці випускників Почесні грамоти МОЗ України.

Президент НАМН України Віталій Іванович Цимбалюк виступив перед випускниками із щирими напутніми словами. Він говорив про необхідність чіткої мети і неухильного просування до неї, про Честь і Гідність лікаря, якими не можна легковажити заради скороминущої вигоди.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, Народний депутат України Михайло Борисович Радуцький зізнався, здоровлячи новоспечених лікарів і провізорів, що не може позбутися відчуття війни, битви, яка набула глобальних масштабів. Війни за здоров’я і життя людей, яку ведуть медики. І Народний депутат пишається тим, що в перших лавах, на вістрі цієї боротьби з самого початку пандемії були і залишаються медики з дипломами НМУ.

Настав момент вручення дипломів з відзнакою. Цю приємну місію виконували ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин і проректор з науково-педагогічної і лікувальної роботи, професор О.А.Канюра. Всього таких дипломів було вручено 32. Це випускники медичних, стоматологічного і фармацевтичного факультетів.
З 1961 року існує традиція занесення імен найкращих випускників до університетської Книги Пошани. 177-й випуск не став винятком у цьому відношенні. Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Миколайович Науменко вручив відповідні сертифікати шістьом випускникам, виголосивши перед цим тепле і щире вітання, адресоване, звичайно, не тільки їм, а й усім випускникам НМУ 2021 року.
Із побажаннями і мудрими порадами до присутніх звернулися також професор Ольга Вадимівна Богомолець, яка, за її словами, поставила за мету додати новоспеченим лікарям і провізорам дещицю оптимізму, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Василь Васильович Лазоришинець, який вважав за незайве нагадати молодим медикам про віру і Бога, профспілковий лідер київських медиків Сергій Анатолійович Кубанський, який, між іншим, запевнив, що профспілки уважно стежитимуть за неухильністю наміченої владою лінії на поліпшення життя і умов праці медичних працівників.
Рік ювілейний. Крім основного – 180-річчя НМУ, – 140-у річницю заснування відзначає Студентське наукове товариство імені О.А.Киселя. Ця дата збіглася і з 210-річчям від дня народження В.О.Караваєва. Ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин і проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков вручили Подяки Вченої ради НМУ тим випускникам усіх факультетів Університету, які успішно поєднували навчання з науковою діяльністю, брали участь в науково-практичних конференціях, симпозіумах і олімпіадах, ставали переможцями міжнародних конкурсів, відстоюючи честь рідного Університету.
За минулий рік багато було зрушень і досягнень у міжнародній діяльності Університету, про, що вітаючи випускників, зазначила проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л.Скрипник. Двом іноземним студентам-випускникам з Іраку та Індії Рімма Леонідівна вручила Подяки Вченої ради. З однією з них випускницею з Індії Руп Рай Джаспріт Каур ми встигли обмінятися враженнями. Дівчина щаслива, що взяла участь у сьогоднішній події, безмежно вдячна за відзнаку і за ті знання, які вона отримала у стінах НМУ. Таких, як вона, близько 200 студентів із 36 країн світу. Як зазначила Р.Л.Скрипник, немає нині на Землі континенту, де б не було випускників Університету.
Перед випускниками із теплими вітаннями виступили також проректор з науково-педагогічної і навчальної роботи, професор Олег Миколайович Власенко, декан медичного факультету №2, доцент Руслан Степанович Цимбалюк, від випускників – Ансарі Наушин (Індія) і Микита Нечаєв (медичний № 3), який, між іншим, вирішив залишитись на факультеті і продовжити свою кар’єру як науковець і педагог.
Кілька слів про концертну програму, яка зі зрозумілих причин була невеликою, але насиченою яскравими номерами. Двічі виступив із запальними танцювальними сюжетами іскрометний ансамбль МедCrew під керівництвом студентки 5-го курсу медичного факультету №2 Ольги Юрчишиної, вразила своїм індійським танком студентка Малавіка Суніл, студенти-співаки Валентина Жадан та Дмитро Іванов, які виконали Гімн НМУ, автор його тексту – професор Федір Олексійович Тишко – був присутній у залі серед гостей.
Кульмінація урочистих зборів – Клятва Лікаря України. Честь її виголосити у супроводі всіх присутніх випускників випала вісьмом щасливчикам. «Шановні випускники! Сердечно вітаємо вас з високим званням – Лікар України!» – пролунало в університетській аудиторії. На цьому програму заходу було вичерпано.

Докладніше за посиланням:
http://nmuofficial.com/news/urochysti-zbory-prysvyacheni-vypusku-likariv-i-provizoriv-2021-roku-v-natsionalnomu-medychnomu-universyteti-imeni-o-o-bogomoltsya/