Уряд країни вніс зміни до проведення ЗНО

Сьогодні, 24 листопада 2021 року, Уряд ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Внесення змін до порядку дозволить актуалізувати цей документ, увідповіднити його до нових реалій проведення іспитування, зокрема й в умовах карантину із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО. Також визначено механізм залучення представників закладів до проведення тестування та інших випробувань із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО.
Зазначимо, порядок визначає основні засади підготовки та проведення ЗНО з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до освіти та/або контролю відповідності результатів навчання державним вимогам.
ЗНО проводиться Міністерством освіти і науки у співпраці з Українським центром оцінювання якості освіти, регіональними центрами оцінювання якості освіти, обласними органами управління освітою та закладами вищої освіти.
Нагадаємо, учасники ЗНО з найвищими результатами отримають стипендії та премії Президента України.

Уряд переписав порядок проведення Зовнішнього незалежного оцінювання. Більшість положень не змінилися, але є поправки.

З переліку прав учасників ЗНО прибрали три пункти: про проходження тестів щодо встановленої Міносвіти кількості предметів, про апеляцію на результати та процедуру проведення тесту, про ознайомлення зі своєю роботою після оголошення результатів.

Переписали норми про ЗНО для осіб із особливими освітніми потребами. Для них був передбачений рівний доступ для проходження. Наразі держава зобов’язується створити умови шляхом розумного пристосування. Реєстрація таких осіб йде на підставі медвисновку та при підтвердженні регламентної комісії у регіональному центрі оцінювання якості освіти.

До заборон для учасників додали ще одне: виходити за межі пункту тестування до закінчення виконання роботи.

Дописали, що Міносвіти у разі потреби встановлює рівні складності завдань і разом із МВС там затверджують порядок використання технічних пристроїв для контролю за проведенням тестування.

Регіональні центри оцінювання якості створюють постійні та тимчасові пункти тестування, набирають, реєструють та готують працівників для ЗНО.

Результати ЗНО передбачили за рейтинговою шкалою – для вступу та критеріальною – при здачі державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Змінився список предметів апеляції. Була можливість заперечити результати, а тепер вказують, що можна оскаржити оцінювання результатів. Крім того, з’являється можливість апеляції на рішення регламентної комісії щодо учасника ЗНО.

Докладніше за посиланням:
https://mon.gov.ua/ua/news/vneseno-zmini-do-poryadku-provedennya-zovnishnogo-nezalezhnogo-ocinyuvannya