Участь української делегації в ХІ Усепольському педагогічному конгресі

20 вересня 2022 року,
за підтримки голів Польського педагогічного товариства, професора Пьотра Костило та Комітету педагогічних наук Польської академії наук, професорки Аґнєшки Цибаль-Міхальської була організована робота ХІ Національного педагогічного конгресу, що проходить у місті Познань (Республіка Польща).
Українську освіту і науку представляє Державний секретар МОН України Сергій Захарін.
Національну академію педагогічних наук представляють президент НАПН України Василь Кремень і академіки-секретарі НАПН України Нелля Ничкало і Світлана Сисоєва. Інші вчені НАПН України візьмуть участь дистанційно, виголосивши доповіді онлайн.
ХІ Національний педагогічний конгрес – це усепольський з’їзд науково-педагогічної спільноти, що збирається що три роки. Цьогоріч він має слоган «Перезавантаження. Будуймо кращий світ у собі й помежи нами».
Під час першої сесії Сергій Захарін передав вітальні слова від Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, а також подякував за солідарність з Україною та всебічну підтримку наших громадян, які знайшли прихисток у Польщі.
З доповіддю виступив президент НАПН України Василь Кремень.
Зокрема президент НАПН України подякував польським колегам за щиру підтримку у спротиву російському агресору, наголосив на багаторічній науковій співпраці польських і українських учених. А також висловив кілька тез, що розкривають характер повномасштабної війни в України, відображають мужню боротьбу Збройних Сил України і безпрецедентний спротив українського суспільства.
На 21 вересня 2022 року заплановано спеціальне секційне засідання, так звана українська панель.
ХІ Національний педагогічний конгрес – черговий з’їзд польської науково-педагогічної спільноти, який відбувається кожні три роки і збирає сотні учасників, що представляють усі дослідницькі центри Республіки Польща.
ЄС виділить 100 млн євро на відновлення українських шкіл.

Докладніше за посиланням:
https://naps.gov.ua/ua/press/releases/2826/

Центр комунікації