Толерантність новий проект ліцеїстів

16 днів проти насильства: проект 10-Г класу

Однією з провідних проблем світу є участь дітей у збройних конфліктах.

За даними ЮНІСЕФ світовий індекс дітей-солдатів свідчить про те, що близько 240 мільйонів дітей проживають в державах, де має місце збройний конфлікт.

Більшість зазнає насилля, переміщення, голоду та експлуатації з боку воєнних сил держави або недержавних воєнізованих груп.

На жаль Україна теж входить до переліку країн де точиться військовий конфлікт.

За даними Держстату статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, на 2019р. мають 33 тисячі 175 дітей, з них 87 — унаслідок поранення, контузії, каліцтва і одна дитина – внаслідок фізичного і сексуального насилля.

Всі інші діти — внаслідок психологічного насилля.

Закон України «Про охорону дитинства» прямо вказує на заборону в Україні участі дітей у воєнних діях, збройних конфліктах, створення дитячих воєнізованих організацій та формувань, пропаганди серед дітей війни і насильства.

Держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок цього, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон.

У разі якщо вік особи не визначений і є підстави вважати, що ця особа є дитиною, їй надається захист, передбачений цією статтею, до встановлення віку.

20 листопада учні 10-Г класу висвітлили тему насильства над дітьми, оприлюднивши власний проект «Захист дітей».

 

Центр комунікації