STEM Е-гра з хімії: кандидат хімічних наук Токменко Інна Ігорівна

29 березня 2021 року кандидат хімічних наук, вчитель-методист Токменко Інна Ігорівна представила власну авторську розробку: STEM e-урок у вигляді гри для здобувачів освіти 11-В класу Українського медичного ліцею Націогального медичного університету імені О.О. Богомольця.
В Українському медичному ліцеї Національного медичного університету імені О.О. Богомольця дистанційний урок з хімії у 11-В класі було проведено в форматі командного е-змагання.
Для проведення заняття використовувалася гра типу jeopardy з назвою «Цікава хімія» розроблена кандидатом хімічних наук, вчителем- методистом Токменко Інною Ігорівною. Розроблена гра містить шість запитань в п’яти категоріях:
✓ хімічні загадки – у вигляді загадок зашифровані хімічні елементи чи сполуки;
✓ поетична хімія – у віршованій формі описуються хімічні і фізичні властивості певної хімічної сполуки, і потрібно визначити про яку сполуку йдеться;
✓ випадкові відкриття – розповідається про випадкове відкриття певного хімічного елементу, сполуки чи явища, і потрібно розгадати про яке відкриття йдеться;
✓ елементи організму – вказана біологічна роль хімічного елементи, та наслідки для організму надлишку чи дефіциту даного елементу і потрібно розгадати, що це за хімічний елемент;
✓ хімік-дослідник – приведено відео хімічної реакції, і потрібно вірно визначити яка хімічна реакція проводиться на відео.
Такий формат уроку дозволяє підвищити ефективність навчання, та сприяє розвитку творчого мислення, логіки, кмітливості та просторової уяви у здобувачів освіти.
Тому, що застосування ігор є універсальною формою навчання, адже в їх процесі відбуваються такі важливі процеси як самовизначення, самоствердження, самоперевірка та самовиявлення, які є важливими при формуванні особистості та її суспільної компетентності.