Спільнота Ліцею тримає донорський фронт

Спільнота Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця активно підтримує проєкт «Стань донором – врятуй життя» https://www.donor.ua.

Донорство крові в Ліцеі має свої традиції – ми збирали кров для: українського війська, волонтерських центрів крові під час Революції Гідності, потреб Головного військового клінічного госпіталю, Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», Центру серця, Міських і обласних центрів крові.
Вже наступного дня після повномасштабного вторгнення рф в Україну педагогічні працівники, батьківська спільнота здали донат крові для потреб захисників України.

У період з 26.12.2022р. по 10.01.2023 р. члени Спільноти першого університетського медичного ліцею здали кров і плазму в столиці України (Київський міський центр крові, пр. Алішера Навої, 1, вул. Максима Берлинського, 12), у містах – Вінниця (Вінницька обласна станція переливання крові, вул. Пирогова, 48,), Львів (Львівський обласний центр служби крові, вул. Пекарська, 65), Одеса (Одеська обласна станція переливання крові, пров. Бісквітний, 2), Миколаїв (Миколаївська обласна станція переливання крові, пров. Радіо, 2).

Складаємо величезну подяку педагогічним працівникам кафедр природничих, спеціальних і гуманітарних дисциплін, кураторам 11-х класів, батькам наших учнів і учениць, які добровільно, із альтруїстичних міркувань донували власну кров для порятунку, лікування, продовження тривалості життя інших!

Ми громадяни України в тилу, повинні робити все можливе аби зберегти життя кожному бійцю на фронті, для Перемоги!

Довідково:
У центрах крові: Ви можете отримати інформацію про нагальні потреби у донорах і певних групах крові.
Здача компонентів крові (плазми) потребує повторної донації, аби перевірити кров донора через шість місяців після першої кроводачі і переконатися, що плазму можна безпечно використовувати.
До цього плазму заморожують на 6 місяців і не використовують її аж до моменту наступної кроводачі. Таким чином, саме регулярне донорство дозволяє безперебійно використовувати зарезервовані запаси крові.
Перерва між донаціями цільної крові становить 60 днів і для чоловіків, і для жінок, а між донаціями плазми чи тромбоцитів 14 днів для будь-якої статі.
Після п’яти регулярних донацій рекомендовано зробити перерву не менше три місяців.
Якщо ви здали цільну крові, то на донацію плазми або тромбоцитів можна йти через 30 днів.
Варто пам’ятати, що кров потрібна завжди, особливо в умовах воєнного стану.
У медичній практиці є дуже багато ситуацій, зокрема непередбачуваних, де потрібне переливання крові і жоден з нас не застрахований від імовірності стати цим пацієнтом.
Необхідно пам’ятати, що:
Для всіх маніпуляцій на Станціях переливання крові використовуються тільки одноразові медичні вироби.
Стандартний об’єм заготовленої крові (максимально допустима доза) – 450 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл).
Стандартний об’єм заготовленої плазми (максимально допустима доза) – 600 мл, без урахування крові, узятої для аналізів 9до 40 мл).
Чоловік може здавати кров не більше 5 разів на рік, жінка – не більше 4, після чого інтервал до наступної процедури складає 3 місяці.
Ви можете внести свої дані в онлайн-реєстри донорів:
https://www.donor.ua та https://helsi.me/
Детальніше про відповідальне донорство, його важливість під час війни, а також відповіді на питання, які можуть виникати під час підготовки до здачі крові і після, зібрані на сторінці за посиланням:
https://utcc.gov.ua/tvoya-krov-mozhe-voyuvaty/.

Ще раз складаємо подяку членам Спільноти першого університетського медичного ліцею,
які долучилися до безоплатної донаціі крові!

Тримаємо донорський фронт!
Віримо у Перемогу України!
Слава Збройним
Силам України!

Центр комунікації