Спільнота ліцею підтримує звернення щодо закриття неба над Україною

Сьогоднішні злочинці – російські окупанти ведуть війну з Україною з особливою жорстокістю і цинізмом, брутально обстрілюють нашу територію – гинуть військові, жінки, чоловіки, діти, руйнуються українські населені пункти, об’єкти критичної інфраструктури, дитячі садки, лікарні, освітні й наукові установи.

Спільнота Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця підтримує звернення – Президента України Володимира Зеленського, міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Київського міського Голови Віталія Кличка, а також міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони No-Fly Zone над Україною.

Ми переконані, що у разі закриття неба над Україною вдасться врятувати тисячі життів мирних українців від повітряних бомбардувань, які здійснюють російські війська, убезпечити нашу країну та інші держави від можливих екологічних і техногенних катастроф.

Закрийте небо над Україною!

Врятуйте Україну і Світ!

Голова педагогічної ради Українського медичного ліцею
Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Ярослав Цехмістер

 

 

 

ДОВІДКОВО:

  • 3 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленськийпровів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною, закликав запровадити в українському небі безполітну зону, а також передати ВПС України військові літаки https://www.youtube.com/watch?v=s8PmcXRWtiQ;
  • агресор використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба https://suspilne.media/230684-u-londoni-sud-vidav-order-na-ekstradiciu-dzuliana-assanza-do-ssa/;
  • Президент України Володимир Зеленськийзаявив, що саміт НАТО 4 березня 2022 року був слабким, а сам Альянс фактично дав «зелене світло» для подальших обстрілів з боку російської федерації, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації https://www.president.gov.ua/news/zakrite-nebo-nad-ukrayinoyu-zminit-perebig-vijni-z-rf-ta-das-73345.
  • 5 березня 2022 року Київський міський Голова Віталій Кличко звернувся до міжнародної спільноти щодо закриття неба над Україною: https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_kivrada_zvernulasya_do_mizhnarodno_spilnoti_schodo_zakrittya_neba_nad_ukranoyu/;
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники https://www.openpetition.eu/petition/online/people-around-the-world-ask-nato-to-close-the-airspace-over-ukraine?language=uk_UA.utf8&utm_source=news&utm_medium=email&utm_content=newslink&utm_campaign=27.02.2022&commId=01FWY18PC518PA5G03CZ9GVXH.

 

Центр комунікації