ЩОДЕННИК РОБОТИ ДРУГОЇ МІЖНАРОДНОЇ ЗИМОВОЇ ШКОЛИ «UML CAMP – MEDICINE»

Керівниця напряму «Медицина» у «UMLCamp» лікарка Швачкіна Ганна Станіславівна провела цикли занять присвячені ревматичним хворобах.
Ревматичні хвороби (РХ)— група захворювань сполучної тканини (дерми, сухожильно-зв’язкового апарату, хрящової, кісткової тканини, синовіальних і серозних оболонок, базальних мембран судин тощо).
До РХ відноситься понад 120 різних за походженням нозологічних форм, переважно системного, рідше локального характеру, основним проявом яких є стійке ураження опорно-рухового апарату: суглоби, м’язи, зв’язки, сухожилля та кістки.
РХ розглядаються у всьому світі як одна з найбільш розповсюджених патологій та як одна з найбільш значущих медичних та соціально-економічних проблем сучасного суспільства. РХ суттєво знижують якість життя, призводять до значних витрат на охорону здоров’я і негативно впливають на національну економіку.
На зустрічі з ліцеїстами розібрали деякі з РХ, зокрема ревматичну лихоманку (РЛ) та ревматоїдний артирит (РА). Не дивлячись на схожу назву, між хворобами є суттєва різниця.
Гостра РЛ — це системне аутоімунне захворювання сполучної тканини з переважними ураженнями оболонок серця та суглобів, що розвивається після перенесеної гострої стрептококової інфекції, частіше в осіб дитячого та підліткового віку, під впливом бета-гемолітичного стрептокока.
РА – системне захворювання сполучної тканини з переважним ураженням дрібних суглобів за типом ерозивно-деструктивного поліартриту неясної етіології зі складним автоімунним патогенезом.
Втрата працездатності і зростання інвалідності є найважливішим соціально-економічним наслідком РА.
Непрацездатність може виникати вже на ранній стадії розвитку хвороби і стає пожиттєвою проблемою у 27% хворих на РА протягом перших трьох років після початку хвороби, а через 8 – 11 років виникає приблизно у 85% пацієнтів, які потребують постійного сучасного медикаментозного лікування, проведення реабілітаційних заходів, обов’язкової госпіталізації при загостренні хвороби, нерідко складних ортопедичних оперативних втручання. Рівень смертності у хворих на РА принаймні у два рази вищий, ніж у загальній популяції.
Цей показник погіршується з кожним роком.
Під час зустрічі було детально обговорено етіологію, патогенез, сучасні методи діагностики, лікування та профілактики зазначених РХ.

Тримаємо освітній фронт!
Віримо у Перемогу України!

Центр комунікації