ЩОДЕННИК РОБОТИ ДРУГОЇ МІЖНАРОДНОЇ ЗИМОВОЇ ШКОЛИ «UML CAMP – MEDICINE»

На цьому тижні медична зимова школа під керівництвом лікарки Швачкіноі Ганни Станіславівни продовжила вивчення захворювань гепатобіліарноії системи.
Загалом, хвороби печінки, жовчного пузиря та жовчовивідних шляхів є поширеними у світі.
За оцінками ВООЗ, на гепатит В та/або С хворіють приблизно 325 мільйонів людей у всьому світі, і для більшості цих людей тестування та лікування залишаються недоступними. Гепатити B і C є великим тягарем у плані летальних випадків, оскільки вони можуть спричинити довічну інфекцію (названу хронічною інфекцією), яка може спричинити цироз та рак печінки.
Жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ) , за минуле сторіччя, найбільш поширювалась серед населення промислово розвинених країнах і така тенденція зберігається і до сьогодні та за даними медичної статистики ЖКХ зустрічається у жінок значно частіше, ніж у чоловіків (співвідношення сягає до 8:1), причому з віком число хворих істотно збільшується і після 70 років досягає 30 % і більше.
Враховуючи актуальність обраної теми, під час зустрічі було обговорено етіології, патогенез, основні симптоми, сучасні методи діагностики та лікування таких хвороб як: вірусні гепатити, цироз печінки, ехінококові кісти печінки, ЖКХ, холецистит. Також важливою складовою уроку був розбір нормальної анатомії та фізіології гепатобіліарної системи.

Тримаємо освітній фронт!
Віримо у Збройні Сили України!

Центр комунікації