Щоденник роботи другої міжнародної літньої школи « UMLсamp»

У другій міжнародній літній школі «UMLBiologyCamp» продовжили знайомитися із особливостями будови і життєдіяльності безхребетних тварин. Сьогодні наступний тип- М’якуни. До цього типу відносять три класи: Черевоногі , Двостулкові та Головоногі молюски. Наша мета – ознайомитися з представниками, їх особливостями. Особливу увагу було відведено на вивчення значення цих тварин в природі, в житті людини та їх охорону.

Засідання «UML Med Cаmp» була присвячення нервовій системі (НС). Разом з ліцеїстами ми пригадали анатомію та фізіологію НС. Також поговорили про найбільш поширене захворювання НС, яке є провідною причиною смертності в світі – інсульт. Розібрали причини його виникнення, сучасні методи діагностики та лікування. Також обговорили етіологію, діагностику, лікування та профілактику таких хвороб як розсіяний склероз, хвороба Лайма на кліщовий енцефаліт.

Заняття другої міжнародної літньої школи з хімії «UML Chemistry Camp 2022» мало на меті підбити підсумки.
Разом з керівником Родигіною Іриною Вікторівною, доценткою, кандидаткою педагогічних наук узагальнили та систематизували набуті знання. Наголосили на значенні ферментів та ферментативних процесів в організмі, згадали хімічні основи циклу трикарбонових кислот, опрацювали біохімічні основи гормональної регуляції. Приділили увагу питанням метаболізму амінокислот в організмі. Узагальнили основні аспекти біохімії крові, зокрема, особливості синтезу гему та роль білків плазми і буферних систем крові. Характеризуючи питання елементарної біохімії нервової системи, наголосили на особливостях нейромедіаторів і механізмах їх дії. Для самоперевірки і самооцінки засвоєння слухачі курсу пройшли підсуиковий контроль у тестовій формі. Здобувачі та здобувачки освіти відрефлексували своє ставлення та поділилися враженнями від літньої школи і сформулювали пропозиції на майбутнє.