Щоденник роботи другої міжнародної літньої школи « UMLсamp»

Заняття з англійської мови (основи медичної термінології) проводить керівник UML Med Eng Camp кандидатка філологічних наук, учителька-методистка Ангерчік Євгенія Дмитрівна. Вивчали тему: Статева система та її функції. Жіноча та чоловічі репродуктивна система.

Сьогодні відбулося заключне заняття з латинської мови у літній школі-2022. Слухачі з успіхом упоралися з підсумковим завданням – літературний переклад речення з латини після попереднього граматичного аналізу словоформ. Речення були вибрані не з класичних творів римських авторів, а з європейської неолатиністики ХХ ст. «Hobbitus Ille» – це здійснений Марком Вокером латиномовний переклад повісті «Гобіт або Мандрівка за Імлисті гори» Джона Роналда Руела Толкієна. Крім латини, за 85 років «Гобіта» переклали понад 60-ма сучасними мовами. Сьогодні свою перекладацьку майстерність на цьому творі відточували «випускники» UML Latin Camp. Речення були вибрані таким чином, щоб під час перекладу можна було закріплювали вивчені медичні терміни на позначення зовнішності людини: caput – голова, capillus – волосся,  venter – живіт, manus – рука та ін.

Наприкінці заняття слухачі пройшли невелике опитування, зокрема, вони зробили ранжування тем, які освоїли за програмою літньої школи. Несподівано на перше місце вийшли теми з латинської граматики: «IV і V відміни іменників; Ступені порівняння прикметників». Особливо приємно, що у кількох анкетах кожна тем отримала 1 місце зі схвальними і подячними коментарями.

22.06. Підсумкове заняття з біології. Сьогодні ми згадали основні біологічні питання та екологічні поблеми, підвели підсумки з метою доведення єдності живої природи та необхідності її охорони. Всім дякую за плідну роботу!!!!! Дякуємо адміністрації нашого ліцею, кураторам і батькам за чудову організацію роботи літньої школи. Слава Україні!