Щоденник роботи другої міжнародної літньої школи «UML camp”

09 червня відбулась чергова зустріч UML Med Camp. Цього разу вона була присвячена хворобам ендокринної системи (ЕС). Лідуюче місце за поширеністю, можливими ускладненнями та наслідками серед всіх хвороб ЕС займає цукровий діабет. За період з 1980 по 2014 р. кількість людей, які страждають на діабет, зросла з 108 мільйонів до 422 мільйонів. З 2000 до 2016 р. передчасна смертність від діабету збільшилася на 5%.У 2019 р. діабет став дев’ятою провідною причиною смерті у світі та, за оцінками, безпосередньою причиною 1,5 мільйона випадків смерті.( https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/diabetes). Але не дивлячись на такі невтішні показник, з діабетом можна боротись. Діабет піддається лікуванню, а дієта, фізична активність, медикаментозне лікування та регулярний контроль та лікування ускладнень допомагають попередити або затримати настання його наслідків. Сьогодні на зустрічі було детально обговорено питання етіології, діагностики, лікування та профілактики діабету.
Також, під час зустрічі було розібрані деякі хвороби, що виникають через порушення інших органів ЕС, зокрема щитовидної залози, наднирників та гіпоталамо-гфпофізарної системи.

Як кава впливає на наш мозок? Що таке «гормон стресу»? А «гормони щастя?»
9 червня на четвертому занятті літньої школи з хімії «UML Chemistry Camp 2022» була опрацьована тема «Біохімічні основи гормональної регуляції». Слухачі хімічної школи під керівництвом доцентки, кандидатки педагогічних наук, учительки-методистки Ірини Вікторівни Родигіної розглянули класифікацію гормонів, ознайомилися з механізмами дії гормонів різних класів. Пріоритетну увагу приділили хімічним основам біосинтезу деяких гормонів, складанню рівнянь відповідних реакцій та характеристиці регуляторних функцій деяких гормонів для забезпечення процесів життєдіяльності. Практична частина заняття передбачала ознайомлення з якісними реакціями на адреналін, йодтиронін та інсулін, виконання практичних робіт та їх теоретичний аналіз. Наголошено, що дії гормонів як регуляторних сполук передує їх синтез в організмі і усвідомлювати механізм цього синтезу є надзвичайно важливим.

Заняття з англійської мови (основи медичної термінології) проводить керівник UML Med Eng Camp кандидатка філологічних наук, учителька-методистка Ангерчік Євгенія Дмитрівна. Вивчали тему: Серцево-судинна система. Склад крові. Серце. Судини.