Щоденник роботи другої міжнародної літньої школи «Nmu camp»

Сьогодні в UML Med Camp було розібрано тему порушень роботи дихальної системи (ДС).
Зокрема, таких як: бронхіальна астма, гострий та хронічний бронінхіт, емфізема легень та хронічна обструктивна хвороба легень.
Було розібрано анатомію та фізіологію ДС, причини та патогенез виникнення хвороб, сучасні методи обстеження та лікування.
Особливу увагу приділили методам профілактики хвороб ДС, таким як дотримання здорового способу життя та позбавлення шкідливих звичок.

Чергове заняття літньої школи з хімії «UML Chemistry Camp 2022» було присвячено вивченню теми «Біохімія крові. Синтез гему». Здобувачі освіти під керівництвом доцентки Родигіної Врини Вікторівни, актуалізували інформацію про функції та фізико-хімічні властивості крові, сфокусувалися на дихальній функції крові. Слухачі школи ознайомилися з хімізмом реакцій, які покладено в основу біосинтезу гему як складової гемоглобіну, визначили його будову, типи, похідні та охарактеризували кожного з них. Особливу увагу приділили ролі гемоглобіну в процесі дихання та механізму реакцій, що забезпечують ці функції. Практична частина роботи передбачала проведення якісних реакцій на гемоглобін та їх відображення в творах художньої літератури.