Різдвяні і Новорічні Вітання з Каролінського інституту (Стокгольм, Швеція)

Довідково:
Каролінський Інститут (швед. Karolinska Institutet) — це медичний університет у Швеції, головні корпуси якого розташовані в місті Солна (швед. Solna), що знаходиться поблизу Стокгольма. Цей університет є одним з найбільших у Європі. Історія заснування Каролінського Інституту починається з 1810 року, коли було засновано університет. Перший корпус був побудований на острові Kungsholmen, що розташовний на заході Стокгольма, та потужності якого були згодом перенсені до Солни. Другий за величиною корпус (швед. Huddinge) було побудовано в районі Флемінсберга (швед. Flemingsberg) на півдні від Стокгольма.

Каролінський Інститут — третій за величиною медичний університет Швеції, після Упсальського Університету (заснований в 1477) та Лундського Університету (заснований в 1666). Каролінський Інститут посідає 32 місце в світовому рейтингу університетів згідно з даними за 2012 р. Times Higher Education World University Rankings, 6-е серед Європейських університетів, та перше в Північному регіоні Європи. Альфред Нобель заповів Каролінському Інституту сформувати комітет та визначати лауреатів на отримання Нобелівської премії в галузі медицини та фізіології.

Каролінський Інститут був заснований впродовж 1810 та 1811 рр. після фінської війни. Створення цього закладу було необхідним: в епоху регулярних військових конфліктів, Швеція конче потребувала спеціалістів-хірургів, тому основною напрямком роботи Каролінського Інституту в той час була підготовка військових хірургів, а перша назва була ‘Medico-Chirurgiska Institutet’ або в перекладі зі шведської — «Медико-хірургічний Інститут». На початку 1817 року з’явився додаток «Каролінський», як виявлення пошани шведському королю, а повна назва стала ‘Kongliga Carolinska Medico Chirurgiska Institutet’. В 1968 році назву скоротили, прибравши «хірургічну» частину, з того часу назва інституту більше не змінювалась.

Науково-дослідні підрозділи Редагувати
Каролінський Інститут має дві бази: капмус Солна та капмус Худінг 15 км південніше від столиці Швеції. Обидва капмуси мають потужну науково-дослідну базу, та знаходяться в безпосередній близькості від Каролінської Університетської Лікарні, дві частини якої також мають приставки Солна та Худінг.

Кафедри, що розташовані в кампусі Солна:

Cell and Molecular Biology
Environmental Medicine
Learning, Informatics, Management & Ethics
Medical Biochemistry and Biophysics
Medical Epidemiology and Biostatistics
Microbiology, Tumor and Cell Biology
Neuroscience
Physiology and Pharmacology
Women’s and Children’s Health
Кампус Худінг Редагувати
Кафедри, що розташовані в кампусі Худінг:

Biosciences and Nutrition
Surgery
Dental Medicine
Laboratory Medicine
Medicine
Neurobiology, Care Sciences and Society.