Психологи і куратори ліцею опановують КУРС ІЗ ПСИХОЛОГІчноі і емоційної підтримки

13 жовтня 2022 року громадська спілка «Освіторія» за підтримки Міністерства освіти і науки України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) започаткувала безкоштовний курс із психологічно-емоційної підтримки для вчителів та шкільних психологів «Розумію».
Він має на меті допомогти освітянам стабілізувати власний емоційний стан в умовах постійного стресу та війни, а також надати практичні інструменти для підтримки учнівства та батьківства під час адаптації до нових реалій навчання.
Курс поєднав теорію та практику психології і нейрофізіології та побудований на дослідженнях від провідних світових експертів і практичному досвіді найкращих українських учителів та психологів, зокрема:
Катерини Гольцберг – дитячої і сімейної психологині, президентки Професійної асоціації дитячих аналітичних психологів;
Тетяни Швець – кандидатки педагогічних наук, заступниці директора з науково-методичної роботи Приватної школи «Афіни» міста Києва;
Людмили Стреж – практичної психологині вищої кваліфікаційної категорії, експертки в галузі дитячої психології, арттерапії та артпедагогіки;
Анни Козлової – докторки філософії в галузі психології, судової експертки, психологині груп психологічної підтримки для дітей, батьків та освітян;
Анни Ленчовської – психологині, директорки Київського освітнього центру «Простір толерантності».
Маріам Жозеф – учительки із Великобританії, співзасновниці The Maze Academy, фахівчині з емоційної підтримки учнівства.
Меггі МакДоннелл – канадської педагогині, переможниці світової премії «Global Teacher Prize» у 2017 році.
Інструменти є універсальними. Їх можна використовувати в освітньому процесі як офлайн, так і онлайн.
Серед знань, які здобудуть учасники протягом навчання:
як адаптуватись та інтегруватись у новій реальності і допомогти зробити це учнівству?
як емоційна компетентність впливає на доросле життя? які існують інструменти розвитку емоційного інтелекту? що робити з емоціями війни та як на практиці допомогти собі і оточенню?
що таке арт-терапія та як використовувати її в роботі з учнівством під час адаптації до умов навчання в школі?
як зберігати спокій, покращити своє життя і маленькими кроками наблизитись до стресостійкості?
як асертивність впливає на комунікацію? які є можливості для формування власної асертивності?
Навчання відбувається онлайн на платформі О.Університет. Долучитись до курсу можна за посиланням.
Крім відеоуроків та роз’яснювальних вебінарів, для учасників передбачені практичні зустрічі з експертами, на яких можна обмінюватись досвідом, отримувати зворотній зв’язок та поглиблено обговорювати питання та кейси, що виникають під час застосування запропонованих на курсі інструментів та методик.
Навчання є повністю безкоштовним. Після успішного проходження курсу вчителі отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 30 годин.

Докладніше за посиланням:
https://mon.gov.ua/ua/news/dlya-vchiteliv-ta-shkilnih-psihologiv-stvoreno-pogliblenij-kurs-iz-psihologichno-emocijnoyi-pidtrimki

Центр комунікації