PISA-2022: У ЖОВТНІ УКРАЇНА ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ В МІЖНАРОДНОМу ДОСЛІДЖЕННІ ЯКОСТІ ОСВІТИ

У жовтні Україна візьме участь в основному етапі міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022. Відповідне рішення затверджено наказом МОН.
Провідною галуззю циклу PISA-2022 буде математика, а додатковою інноваційною – креативне мислення. Для України цей цикл буде особливим ще й з огляду на те, що ми вперше проводитимемо масштабне порівняльне дослідження в комп’ютерному форматі.
До вибірки увійшли ті заклади освіти, які визначила міжнародна агенція «Westat». Результати PISA-2022 буде презентовано світовій спільноті в грудні 2023 року.
Пілотний етап PISA-2022 у 58 закладах освіти України було проведено у 2021 році. Понад 2,5 тисячі учнів і студентів серед яких були здобувачі/здобувачки освіти Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О. О. Богомольця складали комп’ютерне тестування з читання, математики, природничих наук, креативного мислення, а також взяли участь в анкетуванні.
Важливість участі України у дослідженні полягає у тому, що дані PISA допомагають урядам в усьому світі ефективно використовувати бюджет і змінювати освітні політики там, де найбільше потрібно.
Ця інформація необхідна для того, щоб провести детальне вивчення чинників, які зумовлюють відмінності в читацькій, математичній і природничій грамотності учнів 15-ти років як у межах країни, так і порівняно з іншими країнами.

Довідково
PISA – унікальний проєкт, що дає змогу оцінити компетентності 15-річних учнів/студентів, які закінчують навчання в основній школі, із читання, математики та природничо-наукових дисциплін.
Ці компетентності прямо не пов’язані з опануванням шкільної програми, водночас рівень їхньої сформованості засвідчує здатність учнів/студентів успішно навчатися й бути конкурентоздатними в сучасному інноваційному суспільстві – генерувати нові ідеї, розвивати власну систему знань, застосовувати її для вирішення актуальних, особистісно й суспільно значущих проблем.
Окрім ґрунтовного звіту, починаючи з травня 2020 року, аналітики команди PISA в Україні опублікували 20 мінізвітів за темою «PISA-2018: Україна в центрі уваги».
https://www.oecd.org/pisa/test/

Офіційно за посиланням:
https://mon.gov.ua/ua/news/pisa-2022-u-zhovtni-ukrayina-vizme-uchast-v-osnovnomu-etapi-mizhnarodnogo-doslidzhennya-yakosti-osviti
https://nus.org.ua/news/pisa-2022-koly-provedut-ta-opublikuyut-rezultaty-doslidzhennya/

Центр інформації