Пам’ятати назавжди – забути неможна…

В останню суботу листопада в Україні спільнота Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О. О. Богомольця разом з усією країною вшановує пам’ять жертв Голодоморів 1921-1922 та 1932-1933 років, а також голоду в Україні 1946-1947 років.
О 16:00 українці запалили свічки у своїх вікнах в пам’ять про загиблих…
Також в цей час відбулася всезагальна хвилина мовчання.
На думку більшості істориків, причиною голоду 1932-33 років стала примусова і репресивна для селян політика хлібозаготівлі, яку провадила комуністична влада.
2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Публічне заперечення Голодомору вважається протиправним, але покарання за такі дії не передбачене.
Серед істориків та політиків немає єдиної думки щодо того, чи можна вважати Голодомор геноцидом у юридичному значенні цього слова, закріпленому в Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
При цьому “батько Конвенції про геноцид”, доктор Рафаель Лемкін, який власне і вигадав цей термін, у 1953 році сказав, що “винищення української нації” – це “класичний приклад геноциду”.
Голодомор визнали геноцидом українців 16 держав: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан як окрема держава.
Ще вісім країн засудили Голодомор як акт винищення людства або вшанували пам’ять мільйонів знищених голодом українців: Андорра, Аргентина, Бразилія, Іспанія, Італія, Словаччина, Чехія та Чилі.

www.bbc.com/ukrainian/features-55061222.amp