Онлайн тренінг: підготовка рекомендаційних листів при вступу до ВНЗ

На перший погляд, мабуть Тобі здається, що рекомендаційні листи найпростіша частина аплікаційного пакету.
Тобі просто потрібно попросити рекомендацію у вчителя, професора, або керівника, правда? Насправді, підготовка рекомендаційних листів є трохи складнішою, але ми будемо Тобі розповідати все що необхідно знати про цю частину аплікаційного пакету.

По-перше, важливо розуміти чому Американські університеті вимагають рекомендаційні листи, і що саме вони хочуть дізнатися з таких листів.

З рекомендаційних листів, коледжі та університети хочуть розуміти якою людиною Ти є. Цифри – на приклад з транскриптів або результатів тестів – тільки розсказують маленьку частину твоєї історії. Члени приймальної комісії хочуть дізнатися про Твій характер, трудову етику, та академічну здатність безпосередньо від когось, хто або навчав Тебе або працював з Тобою.

З чого почати?

Перш за все, Тобі потрібно уважно подивитися на те, скільки листів Твої програми вимагають та від кого листи мають бути. Зазвичай, бакалаврські програми вимагають листи від вчителів або громадських лідерів, а магістерські та докторські програми вимагають листи від професорів і професійних контактів. Тобі потрібно стратегічно продумати, від кого Ти будеш просити листи. Тому наше наступне запитання…

Хто може написати лист для мене?

Найголовніше, щоб Ти попросив листи від людини, яка Тебе добре знає. Претенденти часто думають, що краще попросити лист від людини, яка займає важливу посаду, але це не матиме ніякого значення якщо він/вона Тебе особисто не знає. Приймальній комісії буде одразу очевидно, на скільки добре ця людина може говорити про Твої сильні сторони та здібності. Тож краще попросити листи від тих людей, які можуть навести конкретні приклади з вашого спільного досвіду.

Чи можу я допомагати вчителю/професору/керівнику зрозуміти, що писати в листі?

Так. Цей крок є більш-менш обов’язковим. Твої рекомендатори роблять Тобі велику послугу тож краще зробити цей процес максимально простим для них. Потрібно надіслати рекомендаторам інформацію про дедлайни, особливості тих програм на які Ти подаєш заявки, та ідеї щодо того, який ваш спільний досвід варто включити до листа. Зазвичай можна знайти на сайті університету декілька речень про те, що саме вони хочуть чути від рекомендаторів.

Але Ти у жодному випадку не маєш писати текст листа замість рекомендатора, навіть якщо він або вона говорять, що не знають, як його складати або не мають на це часу. Це серйозне порушення академічної доброчесності, яка грає важливу роль в американській освітній культурі. Якщо у рекомендатора немає досвіду написання рекомендаційних листів, варто показати їм кілька прикладів, щоб вони зрозуміли формату та що потрібно включити до листа.

Остаточна порада

Попросіть листи від людей які можуть говорити конкретно про Твій характер та здатність, навіть якщо вони не володіють англійською мовою. Більшість університетів приймають перекладені листи, але якщо Ти не впевнений, звертайся до працівника приймальної комісії із питаннями. Пам’ятай попросити листи принаймні один або два місяці заздалегідь, і не завадить надіслати рекомендаторам ще одне нагадування за кілька тижнів до дедлайну.

У разі виникнення будь-яких додаткових питань про рекомендаційні листи та як забезпечити ідеальну рекомендацію, звертайся до радників EducationUSA за безкоштовною консультацією. EducationUSA – Твоє офіційне джерело інформації про вищу освіту в США.
Що таке рекомендаційний лист?

Рекомендаційний лист – це те, що зможе відрізнити тебе від інших студентів і допоможе отримати місце в кращих університетах за кордоном.

Recommendation letter дає приймальної комісії більше інформації про тебе, твоїх академічних та особистих навичках. Рекомендательно лист повинен розкрити твій потенціал, показати, який внесок ти зможеш внести в університет або коледж.

Воно допоможе приймальної комісії оцінити тебе понад те, що вже написано в атестаті і листі-заяві.

Докладніше щодо процедури підготовки і оформлення рекомендаційних листів.

Хто пише рекомендаційний лист?

Автором листа може стати науковий керівник дипломної роботи, лектор, вчитель, роботодавець. Найкраще, якщо лист буде від тих, хто розбирається в спеціальності. Тобто рекомендації від професора фізики не дасть переваги під час вступу на кафедру мистецтв.

Якщо ти вже кілька років працюєш не за фахом, то лист з роботи, що описують тебе як відповідального, уважного й зацікавленого співробітника.
Що повинно бути в рекомендаційному листі?

Основна інформація

Рекомендаційний лист не повинно бути повторенням того, що вже було зазначено в заяві, наприклад оцінки, нагороди і спільноти, в яких студент перебував.

Приймальна комісія шукає більше інформації про майбутнє студенте.Ето не означає, що ти не можеш згадати свої досягнення. Наприклад, ти можеш розповісти щось не відносяться до навчання: про те, як був ініціатором рух за поліпшення умов навчання, що самостійно організовував заходи на підтримку навколишнього середовища, або про благодійну діяльність.

Покажи конкретні навички, свої таланти. Сильне рекомендаційний лист дасть уявлення про твою мотивації і особистих якостях.

Ключові моменти

Чи не перераховував всі якості, які роблять студента “великим”.

Так, всебічно розвинений студент може вважатися “ винятковим ”, але можливо це не те, що шукає приймальна комісія.

Розкажи про сферу, в якій ти розвиваєшся найбільше, в якій вже досяг чогось. Це покаже твою здатність зосереджуватися на чомусь одному і йти до своєї мети. Покажи, що ти здатний справлятися з довгостроковими цілями, це те, що багато навчальних закладів шукають в нових кандидатів.

Конкретика

Конкретні приклади зроблять лист цікавіше. Але будь обережний, не захоплюйся довгою історією-розповіддю. Приведи приклади з життя, випадки, в яких ти показав себе з кращого боку. Якщо лист пише твій викладач, то йому потрібно розповісти про те, звідки він тебе знає. Розповісти про себе, як про фахівця і про людину, яка добре тебе знає. Знає настільки добре, що має право давати рекомендації.

Потужні слова

Не використовуй шаблонні слова – більшість приймальних комісій до них звикли. Застав себе виділитися. Використовуючи такі фрази, як “go-getter, a friend with a golden heart”, ти можеш не отримати жодної реакції. Спробуй використовувати “ intellectual risk-taker ”, описуючи працьовитість і ти вже побачиш, що так звучить краще.

Вирішальні моменти в описі студента: особистість, характер і академічний потенціал. Згадай будь-яку деталь, яка допоможе приймальної комісії краще зрозуміти тебе і твої можливості.

Структура рекомендаційного листа

Рекомендаційний лист складається з чотирьох основних частин.

Привітання: Як і будь-який інший лист, рекомендаційний починається з привітання. Для офіційного листа може бути досить фрази «to whom it may concern.
Введення: Знайомство. Уявлення людини. Якщо лист пише викладач, то нехай розповість трохи про себе – хто він і яку роль він зіграв у вашому житті.
Основа: Основна частина листа. Основне завдання цієї частини – виділити гідності студента, охарактеризувати його, як особистість. Розкажіть про навички, лідерські якості, хобі, то, що відрізняє і вражає. Пиши про все, що може дати переваги під час вступу.
Закінчення: Останній розділ листи, з розписом. Висновок, який може відправити тебе до університету. Так що не скупися. Вкажи контактні дані того, хто писав лист, на випадок, якщо університет захоче зв’язатися для отримання додаткової інформації або роз’яснень.
Приклади рекомендаційного листа

Приклад 1

To Whom It May Concern,

I am writing this reference for Kyrylo Ivanov, a student I was fortunate to work with during his senior year at Ukraine university. As published academic, and Kyrylo’s academic English tutor, I have watched him grow into a passionate and knowledgeable postgraduate.

Kyrylo is a natural learner in an academic environment, he has worked with students as well as with myself, focusing well on projects concerning business and academic approaches to reading and writing in English.

I must add that Kyrylo is a patient, enthusiastic and compassionate student and is the ideal candidate for your university program.

Please feel free to contact me with any additional questions you may have regarding Kirill at (+380)000000000 or email, youremail@gmail.com

Yours Faithfully,

Brian Barrott. CGLI. SFBC. MA.

Приклад 2

To Whom It May Concern,

It is a great pleasure to recommend Kyrylo Ivanov for admission to your university program, who I taught in SIMPLEX English language school. He is one of the most exceptional students I have encountered in my 17 years of teaching.

Kyrylo demonstrated tremendous effort and growth throughout the year and brought a great energy to class. He has that combination of a positive attitude and the belief that he can always improve. I am confident that he will continue to display the same commitment and diligence in everything he does.

Throughout the year Kyrylo was an active participant in our discussions, improving his speaking skills, and he always supported his peers. As a teacher, it is incredibly fulfilling to witness a student make this kind of academic and personal progress.

I do believe Kyrylo will definitely be an excellent addition to your student community, both academically and outside the classroom.

Should you need extra information, please contact me at +380000000000 or email, youremail@gmail.com

Yours Faithfully,

Olha Lieushkina.

Докладніше за посиланням:
https://educationusa.org.ua/preparing/yak-pidgotuvaty-rekomendatsiyni-lysty/
https://simplex.ua/ua/articles/recommendation-letter