Онлайн навчання: сучасні виклики долаємо разом.

Пандемія коронавірусу та національний карантин змусили спільноту Українського медичного ліцею НМУ імені О. О. Богомольця згуртуватися і переглянути організацію навчального процесу в цілому і створити додаткові ресурси за допомогою МОН України, МОЗ України та Управління освіти Шевченківськоі районноі у м. Києві державноі адміністрації для забезпечення реалізації всіх вимог навчальних програм.
На дистанційних педагогічних радах ліцею було зазначено, що структура навчального року була збережена, вчителі провадили навчальну роботу відповідно до тематичного плануванння.
Важливим був обернений зв’язок між адміністраціє, вчителями і учнями з батьками.
Результати такої комунікації будуть ще вивчатися окремо, починаємо представляти отримані відгуки і побажання.

«Дуже хочеться подякувати нашому медичному ліцею за цікаве і організоване життя.
Окреме спасибі хочеться сказати і за онлайн-уроки під час карантину.
Без вашої підтримки, без вашої уваги, без ваших зусиль нам, батькам, не вдалося б досягти тієї головної мети, до якої ми всі йшли і продовжуємо йти, – кожен з нас хоче виростити зі своєї дитини – Людину. Ви допомагали і направляли наших дітей, ви підтримували нас, коли нам з ними щось не вдавалося. Ви переживали за своїх учнів не менше, а, можливо, навіть більше, ніж ми.
Низький Вам уклін за Вашу важку працю і від щирого серця величезна подяка від всіх батьків.»
З повагою

Мама учениці 11-А Дороніної Анни – Дороніна Наталія Євгенівна.

«Наприклад, ось це. Мені особливо вразило, що в ліцеі дотримуються звичного для учнів режиму, онлайн уроки відбувалися в ті самі години, як зазвичай у школі. Матеріал дається дуже стисло, але водночас якісно. Це мені подобається. Якщо відверто дуже не вистачає неформального наживо ліцейного спілкування з однокласниками. Отриманий досвід виявився дуже корисним.»
Колот Ігор, 10 -А клас.

«Хочу щиро подякувати керівництву українського медичного ліцею НМУ імені О.О. Богомольця за те , що в період карантину швидко організували навчання в режимі он-лайн . Уроки були цікаві та змістовні , які всі вчителі ліцею проводили на платформах Zoom, Skype, Gmail, Viber та інші.

Особлива подяка вчителю української мови та літератури Ліпкан О.В., вчителю біології – Тарасевич С.Ю., вчителю хімії – Родигіній І.В. , вчителю історії , географії та громадянської освіти – Пілявській О.Д, вчителю латинської мови – Остапенко М.П., вчителю англійської мови – Ангєрчік Є.Д. та всім іншим вчителям , які викладали в 10- А класі. Дякуючи Вашій самовідданій праці, наші діти засвоїли матеріал.

Окремо хочеться подякувати нашому куратору, Дорошкевич Наталії Вікторівні, за те , що в цей важкий період вона здійснювала контроль за навчанням дітей та підтримувала їх, також згуртовувала батьківський колектив. Наші діти виконали 4 цікаві проекти : до Дня Перемоги – виконав Кричевський Д., до Дня матері – виконали Мамонов Є. та Рябкіна Ю., до Дня Європи- виконала Слоссер К., до Дня вишиванки – Кузнєцова К. Всі ці роботи представлені на сайті ліцею. А зараз діти виконують підсумкову роботу у вигляді
відео-проекту за начальний рік з предмету зарубіжної літератури, який викладає Дорошкевич Н.В.

Он-лайн навчання — це складний процес , але дякуючи мудрому керівництву нашого ліцею, навчання та виховна робота були на висоті. Низький Вам всім уклін , за Вашу таку важливу працю, здоров’я Вам , терпіння та натхнення .

З повагою, Кузнєцова Світлана Василівна, мама учениці 10-А класу, Кузнєцової Каріни.

«Ми, батьки Аліни і Жені Мамонових, висловлюємо глибоку вдячність колективу викладачів, а також адміністрації Українського медичного ліцею НМУ імені О.О. Богомольця за їх самовіддану плідну й ефективну працю.
У цей складний для усього суспільства період карантину у нашому ліцеї було дуже швидко і ефективно організовано дистанційну освіту. Наші діти регулярно і безперервно отримували знання онлайн. Уроки були цікавими і змістовними. Ми, батьки, контролювали весь процес навчання. І висловлюємо щиру вдячність за ґрунтовні знання, отримані нашими дітьми в медичному ліцеї. Маємо переконання, що діти прекрасно підготовлені до ЗНО і отримають високий кінцевий результат, який дасть змогу реалізувати свої життєві плани. Хочемо щиро подякувати адміністрації ліцею за прекрасно організовану і злагоджену роботу навчального закладу. Ми були спокійні за наших дітей, оскільки виховна і навчальна робота в ліцеї завжди на високому рівні.
Окремо хочеться подякувати класному керівникові Дорошкевич Наталії Вікторівні. Вона опікувалась кожною дитиною, здійснювала контроль за навчанням наших дітей, а також була завжди на зв’язку з батьками і дітьми. Завдяки її самовідданій праці ми змогли подолати труднощі карантинного періоду. Дякуємо, дорога наша Наталія Вікторівна, за Вашу любов і підтримку!

«Мама учениці 9 класу Третьякової Юліани
Добрый день! Искренняя благодарность за организацию дистанционного обучения! Наши дети имели возможность закончить учебный год и научиться пользоваться всеми необходимыми инструментами сегодняшнего времени не только с позиции развлечения. Отдельное спасибо учителям биологии, математики, украинского, латыни и химии – это уже по отзыву ученицы. Благодарим за проделанную работу!»

«Пасічниченко Юлія Георгіївна, мама учня 9-А класу Пасічниченка Івана
Хочу подякувати адміністрації, особисто Тамарі Олександровні і її колегам вчителям. Я працюю у медичній галузі і не завжди була можливість стежити за засвоєнням шкільної інформації дитиною, але я знаю, що в нас дуже хороші вчителі, які завжди добре пояснюють, і у разі необхідності допоможуть дитині.
Мій син завжди мав зв’язок із учителями і міг отримати відповідь на питання.
Але все ж таки сумуємо за звичайним способом навчання».

«Навчання під час загальнонаціонального карантину стало певним викликом для вчителів, учнів, батьків. Дозвольте подякувати всьому педагогічному колективу ліцею за серйозну організацію такого процесу, сумлінність і постійну увагу до старшокласників. Гадейчук Руслана Романівна
(Голова батьківської комітету ліцею)

Оводкова Юліанна (11-В)

«Для мене важливим було не втратити темп у підготовці до ЗНО під час запровадженого онлайн навчання під час пандемії. Адже якісне дистанційне навчання – це не лише вправи для самоопрацювання, а в першу чергу, якісний контент і зворотній зв’язок. Хочу подякувати досвідченим педагогам Тарасевич С.Ю та Строновій Т.М. (біологія), Ліпкан О.В. Та Пилипей О.В. (українська мова та література), Агаповій М.Б та Борисенку Г.В. (математика і фізика), а також нашому куратору .Ліпкан О.В. за підтримку у цих складних умовах. Впевнена у своїх результатах навчання.»

«Я, учениця 11-А класу, Тарасюк Марія-Луіза, хочу висловити щиру подяку закладу, в якому я навчаюся уже третій рік, Українському медичному ліцею, що дав змогу набути знання і провів по складному тернистому шляху. Дякую за цікаві уроки, за медичні знання, які знадобляться мені у подальшому житті. Ліцей надав змогу пройти медичну практику, привчив відповідальності до власної справи та надав безцінний досвід. За роки навчання в ліцеї, я здобула багато досягнень в науковій галузі, а саме: Брала участь та здобула диплом I ступеня переможця II етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, 2019 рік.
• Диплом IІІ ступеня переможця II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Медицина» базова дисципліна «Біологія», 2019 рік;
• Диплом IІІ ступеня переможця II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Хімія» базова дисципліна «Хімія»,2020 року;
• Диплом IІ ступеня переможця II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Біологія» базова дисципліна «Біологія»,2020 рік;
• Диплом IІ ступеня переможця II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Етнології» базова дисципліна «Історія України», 2020 року. Також я є фіналісткою конкурсу Малої академії наук «Освітні Амбасадорки Київської МАН».
Брала участь та маю диплом ІІІ ступеня за призове місце у категорії «Хімія. Біохімія», у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі «Intel-EKO 2020», 2020 року.
Маю подяку за участь у Київському дитячо-юнацькому форумі М18 «МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ» у якості спікера, сприяння партиципації дітей і молоді, формування їх активної громадської позиції, підтримки суспільно значущих проектів та ініціатив, 2019 році.
Вийшла у фінал міжнародного конкурсу «WaterNet», який відбудеться у Стокгольмі. Також маю декілька публікацій з хімії, біології та медицини. Публікацію в Міжнародній науковій конференції студентів і аспірантів «Молодь і Поступ Біології», 2020 року. Публікацію в VIII Міжнародній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених з хімії та хімічної технології, 2020 року. Позаду залишилось яскраве, насичене подіями ліцейне життя, де пробачали учням провини й помилки, де нас розуміли, намагалися допомогти, навчити, підтримати. Я вже в який раз впевнено можу сказати, що не помилилася у виборі навчального закладу. Ліцей став для мене не тільки місцем, де отримують знання, але і, дійсно, другою домівкою. Тут ми дружили, допомагали один одному у вирішенні завдань і життєвих проблем, разом перемагали і ділили гіркоту поразок, раділи успіхам один одного і намагалися розрадити в біді. Ці події у моєму житті я ніколи не забуду. Дякую ліцею!

Дорогі наші вчителі! Хочу сказати Вам дякую! Без Вашої підтримки, без Вашої уваги, без Ваших зусиль нам, ніколи б не вдалося б досягти тієї головної мети, до якої ми всі дійшли і продовжуємо йти далі – кожен з нас хоче стати гідним, професійним лікарем та допомагати людям у будь-якій ситуації. Ви допомагаєте і направляєте, підтримуєте нас в цей важкий для всього світу час, проводячи навчання онлайн. Хочу подякувати вчителям української мови та літератури, кандидату педагогічних наук Переймибіді Ларисі Валентинівні та кандидату філологічних наук Пилипей Олені Валеріївні за підготовку до ЗНО на онлайн платформах. Також хочу подякувати вчителю математики Борисенку Григорію Васильовичу, який в онлайн режимі пояснював та готував нас до вступу у вищий навчальний заклад. Особливу подяку хочу висловити вчителям біології Тарасевич Серафімі Юріївні та хімії, кандидату хімічних наук Родигіні Ірині Вікторівні, які прищепили нам любові до професійних предметів та допомагали нам у підготовці до іспиту. Дякую нашому класному керівнику Дорошкевич Наталії Вікторівнії, нашій матусі, яка вболівала за кожного з нас усім серцем і обігрівала нас своїм материнським теплом. Дякую за Ваші творчі завдання і цікаві уроки з зарубіжної літератури та етики, які Ви здійснювали, щоразу виховуючи і навчаючи нас жити в цьому світі. Тільки тепер ми розуміємо, що без Вас – НЕ було б і нас. Як шкода, що НЕ завжди ми Вас розуміли, а головне – цінували. Висловлюю глибоку вдячність керівництву ліцею: професору Цехмістеру Ярославу Володимировичу, кандидату педагогічних наук Іваненко Руслані Валеріївні, учителю-методисту Жеребко Тамарі Олександрівні за професійну майстерність, педагогічний талант, душевну щедрість і виховання учнів всього ліцею.
Шановні вчителі! Ви відкриваєте неповторний світ своїм вихованцям, вміло ведете нас по стежках любові і доброти, запалюючи в наших трепетних серцях вогник допитливості, віри у справедливість, віри в себе!
Низький Вам уклін!»

«Заступник директора Іваненко Руслана Валеріївна
Ми дуже відповідально сприйняли виклик щодо переходу на дистанційне навчання під час карантину. Якщо говорити про технічну частину, то найзручнішим для нас стало використання Skype та Zoom, де проводимо лекції інтерактивно. Наприклад, Zoom має властивість – виводити на екран того, хто говорить в даний момент. Це одна з переваг цієї програми, яку може використовувати велика кількість учнів. Для лекційного матеріалу стало також зручно використовувати Viber чи групу Facebook. Багато хто використовує з нас Google classroom, який крім можливості отримати лекції, має умовні скриньки, де роблять домашні завдання, а в електронних щоденниках вчителі виставляють оцінки і можуть залишати коментарі.
Вчителі мають навчальну програму, тому має бути і відповідне наповнення. Виявилось, насправді алгоритм онлайн роботи вчителя в режимі карантину доволі не складний»

«Учень 10 В класу Ігор Самойленко
Мене особливо вразило, що в ліцеі дотримуються звичного для учнів режиму, онлайн уроки відбувалися в ті самі години, як зазвичай у школі. Матеріал дається дуже стисло, але водночас якісно. Це мені подобається. Якщо відверто, дуже не вистачає неформального наживо ліцейного спілкування з однокласниками. Отриманий досвід виявився дуже корисним.»

«Мої дві дочки вчаться в 10 Б класі, і це наш другий рік в ліцеї. Коли оголосили карантин, то я думала, як будуть проходити заняття, як діти зможуть освоїти матеріал. Але ліцей дуже швидко зорієнтувався, і дистанційні заняття почалися буквально з першого повного тижня карантину. Можна висувати претензії, що уроки не по 1,5 години, як в класі, наприклад. Але такі дистанційні уроки сильно вимотують і дітей, і вчителів. Я дуже вдячна нашому куратору Ользі Василівні за організацію дітей, за кураторство в цих неординарних умовах. Також хочу відзначити викладачів біології і латини. Вчителі зробили більше, ніж могли б»
Жарікова Т.І. (10-Б клас).

«Єлізавета Кравченко 10 г клас
Під час карантину нас було переведено на систему дистанційного навчання, це допомогло нам не зупиняти розбір нових тем. У нас проводилися ZOOM конференції, що дозволяло не тільки самостійно опрацьовувати матеріал, а й задавати питання вчителям щодо незрозумілих речей. Окрім відправлень котрольних робіт та домашніх завдань, всі вчителі також відповідали на електронні листи з запитаннями, і з ними завжди можна було зв‘язатися. Дистанційне навчання допомогло нам завершити навчальний процес навіть в таких складних умовах карантину. Хочу щиро подякувати усім нашим учителям і , звичайно ж, нашому куратору Ніні Андріївні Матічиній за підтримку, координацію і надану можливість перебуваючи на самоізоляції не бути ізольованим від освітнього процесу»