Онлайн-нарада з керівниками структурних підрозділів: організація освітнього процесу в ліцеі в 2022/2023 н.р.

31 серпня 2022 року о 16.30 під головуванням директора Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професора Ярослава Цехмістера було проведено онлайн-нараду з керівниками всіх структурних підрозділів, кураторами (класними керівниками) класів, представниками органів громадського самоврядування щодо організації освітнього процесу в 2022/2023 н.р.

Керівником ліцею було зазначено, що навчальний заклад організовує свою роботу відповідно до законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про вищу освіту», «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації aбo надзвичайного стану», наказів Міністерства освіти i науки України від 25.04.2013р. № 466 «Про затвердження Положення про дистанційне навчання», від 08.09.2020р. № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання»,  «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану» №1/7707-22 від 11.07.2022р.,  на виконання протоколу Ради оборони міста Києва від 31.08.2022 № 18 «Про роботу закладів освіти міста Києва з 01 вересня 2022 року», протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.08.2022 № 39 «Про початок нового 2022/2023 навчального року в умовах воєнного стану», наказу Департаменту освіти і науки Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) «Про організацію освітнього процесу у закладах освіти міста Києва в умовах воєнного стану в 2022/2023 н.р.» від 31.08.2022р. №86.

Освітній процес в Українському медичному ліцеї Національного медичного університету імені О.О. Богомольця розпочинається з 01 вересня 2022 року в дистанційному форматі в першому семестрі 2022/2023 н.р. із використанням інформаційно-комунікативних технологій за освітніми рівнями, відповідно до Державних стандартів освіти, структури навчального року, на підставі Статуту Ліцею, системи забезпечення якості освіти, освітньої програми закладу та його робочих навчальних планів, календарно-тематичного планування предметів, розкладу занять і режиму роботи з обов’язковим дотриманням вимог безпеки життєдіяльності під час дії правого режиму воєнного стану в Україні, цивільного захисту, санітарних і епідеміологічних норм і правил, кібербезпеки, захисту персональних даних.

Згідно з рекомендаціями МОН України дозволено переведення викладачів на дистанційну роботу, адже специфіка їхньої діяльності передбачає можливість працювати віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Також під час дистанційної роботи працівники самостійно визначають своє робоче місце, несуть відповідальність за створення безпечних і нешкідливих умов праці на обраному робочому місці. До того ж, законодавство не встановлює жодних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи, в тому числі за межами України.

Дистанційна форма навчання в Ліцеї запроваджується у двох форматах: синхронному (взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої всі учасники одночасно перебувають у вебсередовищі дистанційного навчання (чат, аудіо-, відеоконференції, соціальні мережі тощо). Середовища для проведення відеоконференцій, вебінарів: Zoom, BigBlueButton, Webex, Google Meet, Skype; для контролю й оцінювання знань, підготовки до ЗНО: Classtime, хмарні сервіси (Office 365, G Suitе); асинхронному (взаємодія між суб’єктами дистанційного навчання, під час якої учасники взаємодіють між собою із затримкою у часі, у зручний для вчителіяі учня/учениці інтервал часу, застосовуючи при цьому електронну пошту, форум, соціальні мережі тощо (месенджери: Telegram, Facebook Messenger, Viber; соціальні мережі: Google+, Instagram, Facebook; середовища для оцінювання знань, підготовки до ЗНО: Classtime, Google Forms, Testorium, https://zno.osvita.ua/, https://besmart.study; електронні бібліотеки, уроки.

Цифрові навчальні матеріали дистанційного навчання в Ліцеї повністю відповідають затвердженим Міністерством освіти і науки України державним навчальним програмам, індивідуальні е-кабінети кожного учня/учениці групи мають  відповідні навчальними матеріалами, індивідуальний е-кабінет для вчителя закріплюється за кожним класом, детальні цифрові звіти успішності та системи аналітики з кожного навчального предмету доступні як для здобувачів/здобувачок освіти, так і для вчителів.

Педагогічні працівники самостійно визначають режим (синхронний або асинхронний) проведення окремих навчальних занять. При цьому не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою Ліцею, організовується в синхронному режимі (решта навчального часу організовується в асинхронному режимі).

Для учнів/учениць, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров’я, відсутність чи обмежений доступу до мережі Інтернет або технічних засобів навчання), Ліцей забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів/учениць.

Ліцей забезпечує регулярний моніторинг результатів навчання учнів/учениць, а також надання їм підтримки в освітньому процесі.

Заступниці директора з навчально-виховної роботи, к.п.н. Руслані Іваненко було доручено проконтролювати  ознайомлення всіх здобувачів/здобувачок освіти, їхніх батьки/законних представників повинні бути ознайомлені із витягом рішення педагогічної ради Ліцею (протокол засідання від 31.08.2022р. №1), положенням «Про дистанційне навчання в Українському медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (протокол педагогічної ради від 06.11.2020р., №3), Меморандумом співпраці між учасниками освітнього процесу в Українському медичному ліцеї Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (протокол засідання конференції трудового колективу від 29.08.2019р., №1).

Заступниці директора з виховної роботи Оксані Колеснік було доручено: провести з усіма працівниками Ліцею позапланові інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, цивільного захисту та під час виникнення надзвичайних ситуацій (з обов’язковим записом у журналах реєстрації інструктажів); організувати проведення із здобувачами/здобувачками освіти вступного та первинного інструктажів з питань безпеки життєдіяльності; контролювати проведення щоденно: на початку першого уроку та за 5 хвилин до закінчення останнього уроку нагадування здобувачам/здобувачкам освіти про правила поведінки під час сигналу цивільного захисту «Увага Всім!» у закладі освіти та на шляху додому.

Завідувачу господарством Ліцею Костянтину Малютину було наголошено: на забороні щодо допуску до приміщень Ліцею осіб, які не є здобувачами/здобувачками освіти та працівниками закладу (крім осіб, супроводжуючих здобувачів/здобувачок освіти, які мають особливі освітні потреби, працівників організацій, які забезпечують життєдіяльність закладів освіти, правоохоронних органів, муніципальної охорони, ДСНС, Держпродспоживслужби); забезпечення закриття території Ліцею на час комендантської години та тримати зачиненими горища, підвали та інші підсобні приміщення з метою недопущення проникнення сторонніх осіб; організації проведення нарад з працівниками закладу щодо дотримання вимог оборони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, цивільного захисту у закладах освіти та профілактики й попередження нещасних випадків серед учасників освітнього процесу; обстеження території закладів освіти щодо своєчасного виявлення сторонніх предметів, у разі виявлення підозрілих предметів оперативно інформувати правоохоронні органи.

Керівник закладу закликав усіх учасників онлайн-наради: тримати освітній фронт – мир неможливий без Перемоги над російськими окупантами, злагоджено розпочати освітній процес у дистанційному форматі, пріоритетом вважати забезпечення державної політики в освітній галузі, реалізації права громадян/громадянок на повну загальну середню освіту, яка вкрай необхідна для подальшої розбудови оновленої незалежної України.

 

Україна Переможе!

Слава Україні!

Героям Слава!

 

 

Центр комунікації