Охорона здоров’я інформаційної доби – фахова лекція для здобувачів освіти

9 вересня 2021 р. учні Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця отримали можливість дізнатися про сучасні тенденції охорони здоров’я та їхній вплив на кар’єрні перспективи нового покоління українських лікарів. Гостьову лекцію «Охорона здоров’я інформаційної доби: чи потрібні лікарі, якщо є Інтернет?» прочитав завідувач відділу комунікацій Національного  університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика і випускник Ліцею Костянтин Балашов.

Ліцеїсти дізналися про засадничі принципи здійснення комунікації у медичній сфері, сучасний вплив і потенціал інтернет-ресурсів у захисті здоров’я суспільства, ключові проблеми охорони здоров’я в Україні та світі, на які можна впливати за допомогою якісної комунікації, зокрема – про загрозу неінфекційних захворювань.

Результати досліджень, що проводилися упродовж останнього десятиліття, свідчать: незважаючи на перетворення веб-сайтів та соціальних мереж на найпоширеніше джерело медичних даних, лікарі в Україні (і у світі – теж) залишаються найбільш довіреним
та авторитетним джерелом інформації про здоров’я. Водночас, у вигляді інтернет-ресурсів система охорони здоров’я отримала потужний і недорогий інструмент для комунікації з суспільством, яким їй ще належить навчитися правильно користуватися.

Червоною ниткою крізь лекцію пройшла тема подальшого професійного  розвитку ліцеїстів-медиків та навчальні можливості, які зараз надає НУОЗ України імені П. Л. Шупика. Сьогодні, коли світ зіткнувся не лише з пандемією COVID19, але й продовжує боротися з пандемією неінфекційних захворювань, інструментарій комунікації набуває особливої ваги, а опанування навиків ефективного спілкування має розпочинатися з найперших кроків у шляхетній професії лікаря.

«Охорона здоров’я інформаційної доби»: лекція для учнів Ліцею