Національний медичний університет імені О.О. Богомольця отримав ліцензію на підготовку фахівців з лабораторної діагностики

Виїзною комісією Міністерства освіти і науки України Національному медичному університету імені О.О. Богомольця надано ліцензію на підготовку здобувачів освіти за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» галузі 22 «Охорона здоров’я».
Відтепер у Національному медичному університету імені О.О. Богомольця навчатимуть фахівців лабораторної справи. Розроблені та ліцензовані освітні програми для здобувачів двох рівнів. На першому бакалаврському рівні будуть готувати фельдшерів-лаборантів усіх медичних напрямків (бактеріології, імунології, санітарної гігієни, судово-медичних тощо). Після навчання в магістратурі і проходження інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» випускник отримує клінічну спеціальність і може працювати лікарем-лаборантом.
Про перспективність напрямку свідчить досвід організації роботи багатьох медичних лабораторій, в яких потрібні фахівці виключно з вищою медичною освітою. Лікар-лаборант має проводити валідацію і інтерпретацію результатів лабораторних досліджень, консультувати лікарів щодо інформативності та діагностичного значення лабораторних тестів, вибору ефективного діагностичного алгоритму тощо. Тож, у галузі лабораторної медицини давно відчувається гострий дефіцит лікарів, які мають базову медичну освіту і фахову підготовку для роботи в лабораторіях, яким роботодавці охоче пропонують привабливі умови праці.
Освітні програми за спеціальністю 224 НМУ розроблені професіоналами, експертами в галузі Лабораторної медицини. Гарантом магістерського рівня виступає завідувачка кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування Інституту післядипломної освіти, професор, голова експертної комісії МОЗ України з розробки програми інтернатури «Лабораторна діагностика, мікробіологія, вірусологія» Лариса Натрус.
Гарантом бакалаврського рівня є доцентка цієї кафедри, експертка з акредитації освітніх програм НАЗЯВО за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» Ірина Танасійчук.
Кафедра сучасних технологій медичної діагностики та лікування має значний досвід підготовки фахівців на післядипломному рівні з напрямку «Клінічна лабораторна діагностика» та «Клінічна біохімія». Але тепер викладачі кафедри будуть навчати і потужний студентський контингент, оскільки для спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» кафедра стане випускною. Ми впевнені, що потужна науково-технічна база НМУ: клінічні кафедри, клініко-діагностичні лабораторії Університетської клініки, Науково-дослідний інститут експериментальної та клінічної медицини, а також партнерство з провідними мережевими лабораторіями дозволить нашому Університету готувати кадри для лабораторної галузі України найвищого рівня.

Докладніше за посиланням:
https://nmuofficial.com/news/u-novomu-navchalnomu-rotsi-nmu-gotuvatyme-fahivtsiv-laboratornoyi-diagnostyky/

Тримаємо освітній фронт!
Віримо у Перемогу України🇺🇦

Центр комунікації.