Національний етап міжнародного Нейроконкурсу International Brain Bee Competition

Метою змагання є зацікавлення молоді у вивченні принципів організації і роботи головного мозку, основ формування психіки людини, причин виникнення головних неврологічних хвороб та шляхів їхньої корекції.

За словами координатора національного етапу, кандидата біологічних наук, старшого наукового співробітника відділу фізико-хімічної біології клітинних мембран Андрія Чернінського, Україна бере участь у цьому конкурсі з 2012 року. Наразі конкурс проводиться більш ніж у 50 країнах, а національні переможці 30 з них щороку змагаються на міжнародному рівні.

«Міжнародне змагання підтримується найавторитетнішими організаціями: IBRO, FENS, SfN, APA, DANA, Alzheimer’s association. Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаук, ГО «Ноосфера» та Національний центр «Мала академія наук України» за підтримки Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України», – розповів Андрій Чернінський.

Конкурс відбуватиметься у два етапи. Перший, відбірковий, організований шляхом тестування через Інтернет. Зазвичай він відбувається у березні під час Всесвітнього тижня мозку.

Завдання містять питання про будову та функції головних складових нервової системи, причини та шляхи корекції поширених нервових хвороб тощо. Приклади можна переглянути на цій сторінці.

Переможці відбіркового туру запрошуються на фінал змагання, що проходить у провідному науково-дослідному центрі в галузі нейронаук – Інституті фізіології ім. О. О. Богомольця Національної академії наук України в Києві.

Під час фінального змагання учні повинні продемонструвати не тільки теоретичні знання, а й ідентифікувати нервові структури на анатомічних та гістологічних препаратах.

Фінал відбувається виключно англійською мовою, тому потенційні учасники мають володіти нею на високому рівні.

Визначений національний чемпіон зможе представити Україну на Міжнародному змаганні International Brain Bee. У 2022 році Міжнародне змагання відбудеться в рамках форуму Федерації європейських товариств нейронаук у Парижі.

Учасники відповідали на теоретичні питання, визначали структури на зображеннях препаратів мозку, встановлювали діагнози пацієнтів за відеозаписами й історією хвороб.

Фінальним етапом були відповіді на запитання перед журі з провідних науковців світу, де українські чемпіони ввійшли до п’ятірки найкращих.

Центр комунікації