МОН України: порядок вручення документів про освіту випускникам ззсо, які знаходяться за кордоном

Випускники шкіл, які вимушено виїхали за кордон, зможуть отримати документ про освіту в дипломатичних установах України в інших країнах.
Як зазначили у відомстві, порядок вручення атестатів вже узгодили між собою Міністерство освіти і науки та Міністерство закордонних справ.

Документи про закінчення базової або повної середньої освіти видаватимуть в дипустановах за заявою, яку потрібно подавати до своєї школи.

Заяву можуть подати батьки, опікуни, родичі, повнолітній випускник та в окремих випадках неповнолітні здобувачі освіти.

Директор школи зі свого боку має протягом п’яти днів після отримання заяви сформувати пакет документів із атестатом, який потім передадуть до відповідної дипустанови у країні, в якій знаходиться випускник.
Для того, щоб випускники могли отримувати документи про освіту, міжвідомчу взаємодію здійснюють МОН, МЗС, а також органи управління у сфері освіти обласних, Київської міської державних адміністрацій та закордонні дипломатичні установи України.
Нагадаємо, МОН розробило рекомендації щодо продовження навчання та отримання документів про освіту для учнів та батьків, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Зразки заяв можна знайти за посиланням:
https://mon.gov.ua/storage/app/uploads/public/62a/329/9f7/62a3299f7008c774380557.pdf

Офіційно тут:
https://mon.gov.ua/ua/news/vipuskniki-shkil-yaki-perebuvayut-za-kordonom-mozhut-otrimati-dokumenti-pro-osvitu-v-diplomatichnih-ustanovah-ukrayini?mibextid=onnTyB&fs=e&s=cl&fbclid=IwAR3-Y3BSzCWWRAsg4a1S4f0x7ukq-W3TpKyHRrViaw9y6yyLOeiFOzPVp4E

Центр комунікації