Міжнародний жіночий день

8 березня – Міжнародний жіночий день (International Women’s Day) – свято, започатковане рішенням ООН у 1977 р. Повна назва свята – «Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир».

Вважається, що цей день має привертати увагу до реалізації прав жінок – у доступі до освіти і науки, економічної активності, політичної участі, а також проявів дискримінації, домашнього насильства та ін.

Тема Міжнародного жіночого дня у 2021 році – «Жіноче лідерство: досягнення рівноправного майбутнього у світі COVID-19»

Наголошується на вагомому внеску жінок у роботу з подолання пандемії. Жінки знаходяться на «передовій» у боротьбі з COVID-19, як медичні працівники, доглядальниці, а також організаторки відповідних громадських ініціатив. Підкреслюється, що жінки є ефективними лідерками у боротьбі з пандемією як на локальному, так і національному рівнях. Жінки-лідерки та жіночі організації демонструють свої вміння ефективно управляти зусилля щодо реагування та відновлення на COVID-19. Також зазначається, що необхідно підтримувати права жінок та у повній мірі використовувати потенціал жіночого лідерства у готовності та реагуванні на пандемію. «Жінки та дівчата у всьому їх різноманітті повинні бути інтегровані у формулювання та реалізацію політики та програм у всіх сферах та на всіх етапах подолання пандемії».

Центр комунікації