міжнародний онлайн Вебінар «International English Day: Stay with Ukraine»

В Українському медичному ліцеі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця під патронатом методичних кафедр гуманітарних і спеціальних дисциплін проведено онлайн вебінар «International English Day: Stay with Ukraine»🇺🇦
Здобувачі і здобувачки освіти першого університетського медичного ліцею підготували цікаві презентації про підтримку боротьби України проти російської агресії з боку англомовних країн світу:
the United States of America (with at least 231 million native English speakers)
the United Kingdom (60 million),
Canada (19 million), Australia (at least 17 million) New Zealand (4.8 million)💙💛
Доповіді лунали більш ніж з 21 краіни світу, де вимушено перебувають незламні молоді громадяни і громадянки України – члени нашої потужної спільноти.

English Language Day at the UN is celebrated on 23 April, the date traditionally observed as both the birthday and date of death of William Shakespeare. As well as being the most famous playwright, who wrote in English, Shakespeare also had a huge impact on modern-day English.
23 квітня у світі відзначається День англійської мови (English Language Day).
Було зазначено, що вперше День англійської мови, як і дні інших офіційних мов ООН, вшанували в 2010 році з метою святкування багатомовності та культурного розмаїття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН.

Англійська мова входить до трійки найпоширеніших у світі.
Учасники і учасниця вебінару підготували також перелік цікавих фактів щодо англійської мови:
1. В англійській мові існує коректне речення з 8 однакових слів поспіль і без знаків пунктуації: Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo. Перекласти його можна так: “Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало”.
2. Англійське слово slave (раб), має пряме відношення до слов’ян: у стародавні часи німецькі племена продавали представників слов’янських племен в рабство римлянам.
3. Найкоротше речення в англійській мові складається всього з трьох літер: I am.
4. А найкоротший осмислений вислів англійською – “Go”.
5.Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis – так звучить найдовше слово в англійській мові. Це медичний термін, що позначає одне з захворювань дихальних шляхів.
6. Англійське слово “set” є рекордсменом за кількістю значень: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника і 7 основних значень для прикметника!
7. В англійській є чотири слова, які не мають жодної рими: month, orange, silver, purple.
8. “Almost” – найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.
9. Слово”queue” – єдине слово, чия вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 літери.
10. Англійська мова, всупереч усталеній думці – не найпоширеніша мова в світі! Пальму першості тримає китайська мова, друге місце займає іспанська, ну а англійській належить лише скромна бронза.
11. В англійській мові назви всіх континентів закінчуються на ту ж літеру, з якої починаються.
12. Англійська мова – зовсім не “бідна”, як то прийнято вважати! За підрахунками вчених, словниковий склад англійської мови є найбільшим у світі і налічує близько 800 000 слів.
13. Американський президент Бенджамин Франклін зібрав більше 200 синонімів слова “п’яний” (англ. drunk), включаючи такі “шедеври” як “cherry – merry”, “nimptopsical” і “soaked”.
14. Слово “typewriter” – найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряду.
15. “E” – найчастіша літера в англійській мові
16. Англійські слова “salary” (заробітна плата) і “salad” (салат) походять від латинського “sal” (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге – через те, що римляни любили солити зелень.
17. Крапка над літерою i називається “tittle” (“крапелька”).
18. Англійською написано понад 70 % сторінок в інтернеті.
19. У штаті Іллінойс США, незаконно говорити англійською. Офіційно визнаною мовою є “американська”.

Тримаємо освітній фронт!
Слава Україні!
Героям Слава!

Центр комунікації