Міжнародний день волонтерів: висловлюємо подяку всім хто наближає перемогу на своєму фронті!

Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, присвячений особам, що займаються волонтерством добровільно та безкорисливо.
Особливо актуальним це свято є сьогодні, адже на плечах волонтерів лежить неабияка допомога та відповідальність під час війни.
Найбільш потужний сплеск українського волонтерства відбувся у 2014 році, коли путінська росія розв’язала проти нас так звану гібридну війну.
Після повномасштабного вторгнення рф в Україну волонтерська діяльність українців збільшилася в рази.
Кожен патріот своєї Батьківщини вважає своїм обов’язком наближати перемогу над ворогом чи то на полі бою, чи то в тилу, приєднавшись до волонтерського руху.

Своєю активною позицією відзначаються члени спільноти Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця про волонтерську діяльність яких ми докладно розповідаємо на офіційному сайті
https://uml.ua/.
Міжнародний день волонтерів на сьогодні відзначається в усьому світі з тисячами волонтерів, які беруть участь в широкому колі волонтерських ініціатив.

Довідково:

Волонтерський рух – доброчинна діяльність,
яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбутковості, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.
Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.
«Волонтери часто першими діють у кризові періоди, допомагаючи мільйонам вижити, незважаючи на ризики. Їхня робота підтримує нашу загальну людяність».
– Генеральний секретар Антоніо Гутеріш, Міжнародний день волонтера 2017 року.
Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія і рух поширився світом.
У 1987 році у світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ століття – понад 100 мільйонів.
У сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках,
а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів України.
Проте волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство – духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу у скрутну годину.
Сьогодення демонструє нам, як високо розвинена волонтерська культура в Україні!
Ми маємо ще одну нагоду висловити слова подяки кожній людині доброї волі. Всесвітню енергію вдячності посилаємо усім, чия найвища професія – творити добро – власними руками, коштами, ресурсами, голосом, словом, талантом, творчістю.
До Вас, дорогі волонтери, найпершими звертаються за допомогою, адже ми впевнені, що Ви обов’язково відгукнетеся.

Ще раз висловлюємо слова сердечної подяки кожному волонтеру першого університетського медичного ліцею!

Україна Переможе!
Слава Україні!
Героям Слава!

Центр комунікації