Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня-Міжнародний день людей з інвалідністю

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав людей з обмеженими фізичними можливостями перебувають та їх участі в житті суспільства.

Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з проблемами здоров’я в суспільстві та визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, всі люди відносяться до людського різноманіття, кожна людина є важливою та необхідною, де які просто потребують додаткової уваги суспільства.

Мета, заради якої цей день був проголошений – – це дотримання прав людини з інвалідністю у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій щодо інвалідів, прийнятій Генеральною Асамблеєю.

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямоване на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав і благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному та культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлено Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Цифри і факти

* сьогодні в усьому світі проживає 7 мільярдів людей.
* понад 1 мільярд людей у світі мають ту чи іншу форму інвалідності, а це кожен сьомий.
* більше 100 мільйонів людей з інвалідністю-діти.
* діти з інвалідністю майже в чотири рази частіше піддаються насильству, ніж здорові діти.
* 80% всіх людей з інвалідністю проживають в країнах, що розвиваються.
* 50% осіб з інвалідністю не можуть дозволити собі послуги в галузі охорони здоров’я.
* 7 завдань цілей у галузі сталого розвитку ООН безпосередньо зачіпають людей з інвалідністю.
* Особи з інвалідністю найбільшою мірою страждають від CОVID 19.

Спільнота Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О. О. Богомольця щиро вдячний за надану інформаційну довідкуУрядовій уповноваженій з прав осіб з інвалідністю Баранцовій Тетяні Вікторівні.
https://www.kmu.gov.ua/profile/tetyana-barantsova

Центр комунікації