Міжнародний День Європи: Україна разом із країнами ЄС

День Європи в країнах Євросоюзу від самого початку має дві дати – 5 травня і 9 травня. 5 травня 1949 року було засновано Раду Європи – ця подія стала підставою для святкування. Спочатку це був день заснування організації, але з часом дату перетворили на День Європи.
9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Р. Шуман запропонував об’єднати залізорудну, вугільну і металургійну промисловості країни і західну частину Німеччини. Його ініціативу підтримали – так з’явилася Декларація Шумана. В результаті цього об’єднання виникла співдружність, яка розширювалася і пізніше стала називатися Європейський Союз.
Міжнародний день Європи стали відзначати 9 травня – свято 5 травня носить інформаційний характер.
8 травня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про святкування 9 травня Дня Європи. За словами глави держави, буде правильно відзначати День Європи разом з усією вільною Європою.
Багато років тому на нашому континенті була встановлена традиція святкування Дня Європи для відзначення досягнутих миру і єдності. Сьогодні єдність на нашому континенті наближає нас до святкування першого дня нашого миру. Щороку з завтрашнього дня 9 травня ми будемо шанувати нашу історичну єдність – єдність всіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм.
День Європи в Україні тепер щороку відзначатимуть 9 травня. Нагадаємо, що з 2003 року цю дату святкували в третю суботу травня.
Міжнародний день Європи 9 травня в Європі відзначають з великим розмахом. Традиційно вулиці міст прикрашають прапорами Європейського Союзу – їх вивішують з вікон, виходять з ними на демонстрації на підтримку політики ЄС. Крім цього, європейці надягають футболки та тематичні значки, віддаючи данину поваги Союзу. Також в цей день політики країн Європейського Союзу звертаються до народу з урочистою промовою.
В Україні в мирний час з нагоди Дня Європи на центральних площах Києва, Харкова, Одеси, Львова та інших великих міст країни проводили святкові заходи, презентації про історію та культуру європейських країн, концерти.
В умовах воєнного стану масові заходи не проходять, бо це небезпечно через загрозу ракетних обстрілів і провокацій з боку окупантів.
Але як тільки настане довгоочікуваний мир, День Європи в Україні знову відзначатимуть – тепер уже 9 травня.
Ні для кого не секрет, що українці зараз “розкидані” по всюму світу… Але і в цьому можна знайти позитивні моменти – ми побачили багато країн. А особливо вдячні єврпейським країнам, де знайшли прихист багато наших співвітчизників! До Дня Європи учні Українського медичного ліцею створили навелечкий проєкт «Нашого цвіту – по всьому світу».
Але це лише невелика частина, нас там значно більше!
Все буде Україна!

Центр комунікації