«Мрія Юлії»: Массачусетський інститут відкрив програму для учнів з України

Кафедра математики Массачусетського технологічного інституту організовує безплатну освітню програму з математики для обдарованих учнів 9–11 класів з України.
Проєкт «Мрія Юлії» започаткували у пам’ять про загиблу студентку з Харкова, волонтерку Юлію Здановську, яка мріяла про безплатну програму для розвитку математики та досліджень для обдарованих школярів з України.
За словами організаторів, на заняттях будуть вивчати поглиблені математичні теми під наставництвом аспірантів кафедри університету.
«За цією програмою студенти збиратимуться онлайн раз на тиждень у невеликих групах, щоб вивчати поглиблені математичні теми, які виходять за межі шкільної програми, або працювати над математичними дослідницькими проєктами під керівництвом університетських наставників з-поміж аспірантів факультету математики Массачусетського технологічного інституту та спеціалістів з математики», – йдеться у повідомленні на сайті інститутуhttps://web.mit.edu/
За умовами програми, до заявки треба додати своє розв’язання набору математичних задач
https://drive.google.com/file/d/1haGt6qjQ9QibqOXHZ3XhQVPIe_bA6L6u/view
Рішення можна писати українською, російською чи англійською, надрукувати або написати від руки та відсканувати.
«Будь ласка, пишіть не тільки відповіді, а й докази (і часткові рішення / результати / ідеї, якщо ви не можете повністю вирішити завдання).
Окрім процесу вступу, ваші рішення будуть використані, щоб вирішити, які підійдуть вам найбільше, якщо вас приймуть», – йдеться в описі умов вступу на програму.

Організатори закликають розв’язати якомога більше завдань (усього їх п’ять), проте кажуть, що варто подаватися і тим, хто повністю або частково вирішив принаймні три (для учнів 10–11 класів) і принаймні дві (для учнів 9 класів) задачі. Посилання на задачі:
https://drive.google.com/file/d/1haGt6qjQ9QibqOXHZ3XhQVPIe_bA6L6u/view.
Програма буде доступна українською, російською та англійською мовами.
Заняття планують почати наприкінці квітня. Програма діятиме до літа та осені 2022 року з можливим продовженням до весни 2023 року.
Заявку на участь у програмі прийматимуть до 12 квітня 2022 року.

МИ НЕ ЗАБУДЕМО!🇺🇦

Проєкт «Мрія Юлії» присвячений пам’яті Юлії Здановської, 21-річної української студентки-математикині, срібної призерки Європейської олімпіади з математики для дівчат 2017 року, яка загинула від випущеної російської ракети в Харкові на початку березня.

Юлія Янівна Здановська — українська математикиня, волонтерка та вчителька. Лауреатка всеукраїнських та міжнародних олімпіад з інформатики та математики. Переможниця Європейської математичної олімпіади серед дівчат (срібна медаль, перше командне місце для України в офіційному заліку). Жертва російського вторгнення в Україну 2022 року.
Навчалася в Українському фізико-математичному ліцеї.
У 2017 році Юлія Здановська разом із командою перемогла на Європейській математичній олімпіаді серед дівчат, у якій брали участь представниці з 44 країн.
Українська команда поступилася лише команді США.
Того ж року вона склала ЗНО на максимальні 200 балів.
Вивчала комп’ютерну математику на механіко-математичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У 2021 році долучилася до проєкту «Навчай для України», бо завжди мріяла бути вчителькою. Останні пів року Юлія викладала інформатику в одній із шкіл-партнерів у Дніпропетровській області. Вона хотіла, щоб школярі насолоджувалися математикою, а не боялися її.
Останнє повідомлення від Юлії Здановської у Telegram було: «Спасибі, але я залишаюся у Харкові до перемоги».
В пам’ять про Юлію Здановську факультет математики Массачусетського технологічного інституту оголосив про організацію безкоштовного освітнього проєкту для талановитих старшокласників з України.

Докладніше за посиланням:
https://web.mit.edu/
https://suspilne.media/220312-mria-uli-vis-ssa-vidkrivae-programu-dla-skolariv-z-ukraini-pamati-zagibloi-harkivskoi-studentki/
https://osvita.ua/abroad/higher_school/united-states/86053/

Центр комунікації