Ліцеістки взяли участь у МАЙСТЕР-КЛАСі ІЗ ПИСАНКАРСТВА в українському освітньому хабі міста Варшава

15 квітня 2023 року, в українському освітньому хабі міста Варшава відбувся майстер-клас із традиційного писанкарства, під час якого учасники, серед яких були учениці 10-х класів Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, які перебувають у Республіці Польща, навчалися різноманітних технік та ділилися секретами писанкарства регіонів, де вони проживали до війни.
Писанка — традиційний символ Великодня, який ось уже багато років супроводжує, зокрема, українців.
По розпису, писанкарство існує здавна у багатьох країнах світу.
Водночас українська писанка зберігає у своїх орнаментах історію й традиції окремих регіонів держави.
Спочатку завдяки олівцю, а згодом за допомогою писачка, воску та барвників учасники майстер-класу створили справжні витвори мистецтва, кожен з яких вирізнявся унікальним розмаїттям українських та польських барв і візерунків.
Захід організовано в межах проєкту «Українознавчі студії» за підтримки викладацького складу Варшавського політехнічного університету (Politechnika Warszawska (PW), https://www.pw.edu.pl/).
Мережу українських освітніх хабів реалізує Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти та Асоціація інноваційної та цифрової освіти.
Станом на 1 квітня 2023 року мережа налічує 20 освітніх центрів: 10 у Європі (у Польщі, Німеччині, Швейцарії, Великій Британії, Чехії, Словаччині, Угорщині, Болгарії, Австрії та Іспанії), а також десять в Україні.

Довідково:
Варшавська Політехніка (Варшавський Політехнічний Університет, пол. Politechnika Warszawska (PW) – найкращий технічний ВНЗ Польщі та один із найкращих у Європі. Вважається правонаступником технічної школи, яка існувала в Польщі з 1826 року, однак датою заснування власне університету є 1915 рік. Випускники Варшавської Політехніки отримують найвищі заробітки у порівнянні з випускниками інших польських університетів технічного профілю.

Докладніше за посиланнями:
https://nowemosty.com;
https://mon.gov.ua/ua/news

Тримаємо
культурний фронт!
Віримо в Україну!

Центр комунікації