Ліцей співпрацює з ЮНІСЕФ у проєкті: «ПСИХОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ДОРОСЛИХ ТА ДІТЕЙ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ»

Український медичний ліцей Національного медичного університету імені О.О. Богомольця є учасником Проєкту Міністерства освіти і науки України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки першої леді краіни Олени Зеленської щодо підтримки освіти дітей в умовах обмежень та викликів через війну.
Ініціатива «Спільно до навчання» спрямована на захист прав кожної дитини, створення можливостей для безперервного навчання навіть під час війни та налагодження освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році.
У межах проєкту підтримано освітній процес у школах, де це буде безпечно, а також у закладах, які працюватимуть онлайн, та на рівні громад, щоб надати додаткові можливості для взаємодії.
«Повернення до навчання наступного місяця дасть дітям в Україні не лише шанс продовжити освітній процес, а й забезпечить життєво важливе в цей неспокійний час відчуття.
«Спільно до навчання» має три ключові напрями підтримки:
надання дітям і вчителям інструментів і матеріалів, що необхідні для доступу до якісної, безпечної та орієнтованої на дитину освіти;
створення безпечного освітнього середовища за допомогою відновлення приміщень і бомбосховищ у школах;
зміцнення емоційної стійкості дітей та їхніх сімей, що допомагає їм упоратися з труднощами та покращує їхній стан.
Окрім того, у межах ініціативи понад 450 000 дітей у 1 000 опорних школах по всій країні отримають набори речей для облаштування укриттів, зокрема ковдри, ліхтарі, аптечки для першої допомоги та гігієнічні набори.
Для підтримки онлайн-навчання ЮНІСЕФ із партнерами впродовж літа передав 5000 ноутбуків учителям з постраждалих регіонів. Розроблено вебінари та онлайн-інструменти для психосоціальної підтримки педагогів, дітей та батьків.
На сайті «Спільно до навчання» освітяни та батьки можуть завантажити інструкції з безпеки, уроки та робочі матеріали з мінної безпеки, психологічної підтримки, матеріали щодо харчування, гігієни, імунізації, призначені для дітей різного віку.
У межах ініціативи ЮНІСЕФ також співпрацює з громадами, щоб сприяти соціалізації дітей. На першому етапі заплановано залучити волонтерів у 200 громадах і охопити підтримкою 60 000 дітей. Надалі буде залучено ще 3000 молодих волонтерів, які проводитимуть соціально-емоційне навчання, допомагаючи дітям здобувати й підтримувати життєві навички.
Ініціатива «Спільно до навчання» реалізується у співпраці з громадською спілкою «Освіторія», громадськими організаціями «Навчай для України», «Культурна платформа Закарпаття», «Інститут креативних інновацій», «Портал у безперервне навчання «СуХаРі», волонтерським об’єднанням «СпівДія», БФ «Клуб добродіїв» та іншими.

Докладніше за посиланням:
https://mon.gov.ua/ua/news/mon-i-yunisef-zapochatkovuyut-iniciativu-spilno-do-navchannya-shob-pidtrimati-ditej-u-novomu-navchalnomu-roci

Центр комунікації