Лідери самоврядування ліцею і Шевченківського району столиці відвідали мистецький проєкт: 300-річчя Григорія Сковороди

Голова учнівського парламенту Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, старости груп разом із лідерами Шевченківського району столиці України самоврядування відвідали у галереї «Лавра» відкрився масштабний мистецький проєкт, присвячений 300-й річниці від дня народження видатного українського філософа Григорія Сковороди.
Мистецький проєкт об’єднує кілька окремих виставок, на яких представлені як твори відомих сучасних українських митців, так і роботи молодих художників.
Григорій Савович Сковорода, який народився 3 грудня 1722, а помер 9 листопада 1794 року, є наразі найвідомішим українським філософом.
Він також був поетом, педагогом і автором літургійної музики. Творчість Сковороди складає сердцевину культурної спадщини України.
6 травня 2022 року внаслідок російського обстрілу було зруйновано музей Григорія Сковороди на Харківщині. Внаслідок прямого влучання російської ракети загорілася будівля літературно-меморіального музею філософа.
Виставка «…І підіймайся!» є дослідженням феномену мандрівного філософа періоду українського бароко, який зумів виробити цілісні, новаторські філософські ідеї, основані на ментальності українського народу.
Водночас за допомогою актуальних візій проєкт досліджує, що таке українська ментальність і як вона проявилась не лише у філософії одного з найоригінальніших філософів світу, а й в українському мистецтві, у творчості сучасних художників, у кожному з нас сьогодні.

Центр комунікації