Латинська мова: хірургічна термінологія: проєкт Анни Гаркуши 11-В клас

Шевченко Людмила Григорівна, вчитель латинської мови, вища категорія, методист, канд. філол. наук, доцент провела онлайн-урок
для учнів 11-В класу.
Тема: «Хірургічна термінологія: назви видів ран, переломів латинською мовою» була доречно доповнена презентацією індивідуального проєкту Анни Гаркуші “ЛАТИНСЬКІ ВИСЛОВИ НА ГЕРБАХ КРАЇН, УНІВЕРСИТЕТІВ, У ВІЙСЬКОВІЙ СИМВОЛІЦІ”.

Латинські вислови (сентенції) — стійкі вирази мови стародавніх римлян, що використовуються до цього часу у багатьох мовах світу. Латинські сентенції – важлива складова частина геральдики та символіки, елемент архітектурного декору та емблем, логотипів. 11-класники дізналися, що оздоблення гербів країн, міст, общин латинськими сентенціями – давня традиція в цивілізованій частині Європи, що відродилася в наш час, зокрема, в Україні.
У ході аналізу джерел авторка проекту виявила латинські крилаті вислови в Україні на гербах та будівлях установ: охорони здоров’я, освіти, культури, правоохоронних органів і судів, на житлових будинках, пам’ятниках; вона зазначила, що найчастіше сентенціями оздоблені герби, проте іноді сентенціями прикрашають і приватні будинки. Після презентації Анна Гаркуша відповіла на численні запитання однокласників щодо її цікавої роботи.