Кандидатка педагогічних наук Переймибіда Л. В.: консультаціі – національний мультитест «українська мова»

Директорка медичноі гімназії 33 міста Києва, кандидатка педагогічних наук, вчителька-методистка Переймибіда Лариса Валентинівна провела цикл дистанційних консультацій щодо особливостей і методики складання національного мультитесту розділ «українська мова» для учнів (учениць) 11-х класів Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
До онлайн конференції на платформі Zoom було підключено 28 здобувачів освіти закладу з України, Німеччини, Швейцарії, Швеції, Австрії, Франції, Польщі.
Було наголошено, що зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме:
«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
«Лексикологія.
Фразеологія»;
«Будова слова. Словотвір»;
«Морфологія»;
«Синтаксис»;
«Стилістика»;
«Розвиток мовлення».
Розділ мовознавства блоку НМТ з української мови відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Усього в блоці з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з 4 або 5 варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності.
У блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, а також завдань з української літератури.
Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів ЗНО: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь і по 1 тестовому балу за правильно визначену логічну пару. За виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Були розв’язані типові тестові завдання практик ЗНО 2020-2021.

Центр комунікації