Юні хіміки ліцею відвідали хімічний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченка: проєкт# Я іду на позитиві💙💛

Субота 11 березня 2023 року, накрапає дощик, але нам нема коли сумувати. Сьогодні учні і учениці Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відвідали у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. А що там новенького? А в університеті – День відкритих дверей «Світ очима хіміків» на хімічному факультеті!
Ми побували на екскурсії, де блукали старовинним та сучасним корпусами хімічного факультету, відвідали навчальні та наукові лабораторії, поспілкувались зі співробітниками, аспірантами та студентами. А також у Великій хімічний аудиторії ми стали глядачами цікавого хімічного шоу від Лекторію для юних хіміків🧪
Навчаємось разом з UML🇺🇦

У рамках профорієнтаційноі роботи та проєкту #Я іду на позитиві💙💛

Учасники програми могли на власні очі спостерігати перебіх хімічних реакцій зі зміною кольору, горіння, а також різницю між целюлозою та нітроцелюлозою.
Після шоу розпочалась екскурсія корпусами університету, потужною старовинною бібліотекою та різноматніми лабораторіями!
Після екскурсії всі мали змогу поспілкуватись з чудовими викладачами хімічного факультету!
Біохімія, фізична, органічна/неорганічна та аналітична хімія все це чекає майбутніх студентів.

Довідково:
Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка належить до вищої елітної школи хімічної освіти в Україні.
Завдяки науковим досягненням і високій якості підготовки спеціалістів за найвищими світовими стандартами факультет має міжнародне визнання в багатьох країнах. Хімія викладається в університеті від дня його заснування. У 1834 р. однією з восьми кафедр фізико-математичного відділення філософського факультету університету імені Св. Володимира була кафедра хімії, мінералогії і геології, а вже у 1905 р. було створено хімічне відділення, яке у 1933 р. перетворилося на хімічний факультет. У всі роки на факультеті працювали викладачі та науковці зі світовимм іменами.
Хімічний факультет має три навчальні корпуси. Перші лабораторно-практичні заняття розпочались у середині ХІХ ст. у лабораторії, яка містилась у приватному будинку, а у 1845 р. була переведена у щойно збудований навчальний корпус. Із часом бурхливий розвиток експериментальної хімії потребував більших лабораторних площ та кращого обладнання, і вже у 1873 р. університетом було побудовано перший двоповерховий хімічний корпус. У 1880-х було добудовано 3-й поверх, де на той час розташовувалися найкращі хімічні лабораторії, а в 1891 р. розмістилася кафедра і лабораторія органічної хімії. Згодом, у 1903 р., було добудовано другий 4-поверховий корпус. Завідувачем кафедри органічної хімії на той час став всесвітньо відомий вчений і педагог С. Реформатський. Варто зазначити, що під час І світової війни на базі хімічних лабораторій університету було організовано виробництво лікарських препаратів. Хіміки завжди відчували дефіцит аудиторних і лабораторних приміщень. Наприкінці 1950-х років, у зв’язку з хімізацією народного господарства країни, постало питання про збільшення прийому на перший курс хімічного факультету, і вже 1964/65 н. р. студенти розпочали навчання у новій п’ятиповерховій будівлі. Навпроти неї було ліквідовано аварійне підземне сховище хімреактивів, на місці якого нині зеленіє і квітне факультетський яблуневий сад, закладений руками студентів, які сьогодні є професорами факультету, та височіють ялини.

Нині освітня місія факультету — це підготовка високоякісних фахівців зі спеціальності «Хімія», знайомих із викликами сучасного ринку праці та конкурентоспроможних у міжнародному галузевому середовищі.

Хімічний факультет складається із п’яти кафедр: аналітичної, неорганічної, органічної, фізичної хімії, хімії високомолекулярних сполук і готує фахівців із 10 спеціалізацій: аналітична хімія, екологічна хімія, неорганічна хімія, органічна хімія, фізична хімія міжфазних явищ, фізична хімія, хімічний контроль і менеджмент аналітичної лабораторії, хімічний контроль навколишнього середовища, хімія високомолекулярних сполук, хімія природних сполук.
Хімічний факультет активно розвиває міжнародне партнерство із зарубіжними освітніми закладами Франції, Польщі, Італії, США, Німеччини та ін. Цьогоріч укладено договори про подвійне дипломування з університетами Франції за освітніми програмами «Органічна хімія» (м. Анже, м. Тулуза), «Фізична хімія та матеріали», «Розчини полімерів» (м. Страсбург). Студенти та аспіранти в рамках програми «Еразмус+» проходять навчання в університетах м. Тулузи та м. Анже під спільним науковим керівництвом. Щороку факультет приймає провідних вчених (у 2018 р. з лекціями виступили 25 науковців з Європи та США) та отримує міжнародні дослідницькі гранти.
Докладніше за посиланням:
http://www.golos.com.ua/article/318996

Тримаємо освітній фронт!
Віримо у Перемогу України!

Центр комунікації.