Історикині ліцею провели цикли онлайн уроків-пам’яті про депортацію кримських татар

Украінський медичний ліцей Національного медичного університету імені О.О. Богомольця: проведено цикли онлайн Zoom/Skype уроків-пам’яті присвячених роковинам Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, що відзначається 18 травня:
Депортація кримських татар (крим. Qırımtatar halqınıñ sürgünligi, частіше — Sürgün) — геноцид, складовою частиною якого було насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини — з Криму, здійснене упродовж 18–21 травня 1944 року, а прибуття ешелонів закінчилося 4 червня 1944-го; один зі злочинів радянського тоталітарного режиму. Етнічну чистку здійснено відомством держбезпеки СРСР за наказом Йосипа Сталіна і постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року . Усього, згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — було депортовано 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100 . Під час виселення і в перші роки після нього загинуло від 27 %, згідно з офіційними даними НКВС, до 46,2 % депортованих або від третини до приблизно половини народу.
https://uk.m.wikipedia.org/wiki
Були використані: оприлюднений план уроку
https://www.amnesty.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/plan-uroku-do-18-travnya.pdf
і матеріали неурядовоі організації Amnesty International
https://www.amnesty.org.ua/vseukrayinskyj-urok-do-dnya-pamyati-zhertv-genocydu-krymskotatarskogo-narodu/

18 травня в Україні роковини Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Amnesty International разом із Представництвом Президента України в АР Крим запропонували всім охочим вшанувати пам’ять тих, хто зазнали переслідувань, а школам – долучитися до Всеукраїнського уроку пам’яті.
За словами ініціаторів Всеукраінськоі акції, у сучасних умовах ця дата і ця трагедія потребують особливої уваги.
«Повномасштабна агресія Росії проти України триває вже два з половиною місяці. Утім, важливо пам’ятати, що насправді агресія почалася ще 2014 року – з моменту окупації російськими військами Кримського півострову, внаслідок чого багато кримських татар та українців зазнали переслідувань або вимушені були полишити свої домівки.
На жаль, в історії кримськотатарського народу 2014 рік не був першою подібною трагедією. 1944 року їм уже довелося пережити депортацію, коли майже 200 тисяч людей втратили свій дім, а ще тисячі – загинули», – Amnesty International https://www.amnesty.org.ua/

Спільнота Ліцею щиро вдячна за надані ґрунтовні матеріали щодо проведення заходу
Володимиру Селіваненку, координатору освітніх програм Amnesty International в Україні: v.selivanenko@amnesty.org.ua.

Докладніше за посиланням:
https://www.amnesty.org.ua/vseukrayinskyj-urok-do-dnya-pamyati-zhertv-genocydu-krymskotatarskogo-narodu/

Центр комунікації