English Language Day! Best wishes! Success!

Свято «Міжнародний день англійської мови» було засновано ООН у 2010 році для святкування багатомовності та культурного різноманіття, а також для сприяння рівноправному використанню всіх шести офіційних мов ООН.[2].

Дата 23 квітня була вибрана як день, коли традиційно відзначається день народження та день смерті Вільяма Шекспіра.[3].

Аналогічні свята засновано також для інших п’яти офіційних мов ООН.

Міжнародний день англійської мови або День англійської мови в ООН — свято, що відзначається щорічно 23 квітня. Вперше День англійської мови , як і дні інших офіційних мов ООН, відзначили в 2010 році. Встановлення події стало ініціативою департаменту із зв’язків з громадськістю Організації Об’єднаних Націй, який вказав на необхідність розробити програми заходів для зміцнення традиції багатомовності.

Для цього свята була обрана дата смерті видатного драматурга Вільяма Шекспіра, твори якого входять в число найбільш цінних зразків літературної спадщини світу. Також Шекспір вважається одним із засновників літературної англійської мови. З-під пера Шекспіра вийшло п’ять поем, 10 хронік, 11 трагедій, 17 комедій і 154 сонета. Серед його творів — відомі будь-якого цивілізованого жителю планети «Ромео і Джульєтта», «Отелло», «Гамлет, принц датський», «Король Лір» та інші. Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі.

Цікаві факти про англійську мову

1. В англійській мові існує коректне речення з 8 однакових слів поспіль і без знаків пунктуації: Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo. Перекласти його можна так: “Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало”.

2. Англійське слово slave (раб), має пряме відношення до слов’ян: у стародавні часи німецькі племена продавали представників слов’янських племен в рабство римлянам.

3. Найкоротше речення в англійській мові складається всього з трьох літер: I am.

4. А найкоротший осмислений вислів англійською – “Go”.

5. Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis – так звучить найдовше слово в англійській мові. Це медичний термін, що позначає одне з захворювань дихальних шляхів.

6. Англійське слово “set” є рекордсменом за кількістю значень: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника і 7 основних значень для прикметника!

7. В англійській є чотири слова, які не мають жодної рими: month, orange, silver, purple.

8. “Almost” – найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

9. Слово”queue” – єдине слово, чия вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 літери.

10. Англійська мова, всупереч усталеній думці – не найпоширеніша мова в світі! Пальму першості тримає китайська мова, друге місце займає іспанська, ну а англійській належить лише скромна бронза.

11. В англійській мові назви всіх континентів закінчуються на ту ж літеру, з якої починаються.

12. Англійська мова – зовсім не “бідна”, як то прийнято вважати! За підрахунками вчених, словниковий склад англійської мови є найбільшим у світі і налічує близько 800 000 слів.

13. Американський президент Бенджамин Франклін зібрав більше 200 синонімів слова “п’яний” (англ. drunk), включаючи такі “шедеври” як “cherry – merry”, “nimptopsical” і “soaked”.

14. Слово “typewriter” – найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряду.

15. “E” – найчастіша літера в англійській мові

16. Англійські слова “salary” (заробітна плата) і “salad” (салат) походять від латинського “sal” (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге – через те, що римляни любили солити зелень.

17. Крапка над літерою i називається “tittle” (“крапелька”).

18. Англійською написано понад 70 % сторінок в інтернеті.

19. У штаті Іллінойс США, незаконно говорити англійською. Офіційно визнаною мовою є “американська”.

20. Поки Ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову.