Доцентка Токменко І. І.: урок-конференція «Роль органічних сполук в організмі людини», 10-Г клас

Доцентка, кандидатка хімічних наук, вчителька-методистка Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Токменко Інна Ігорівна провела в 10-Г класі урок-конференцію з хімії на тему «Роль органічних сполук в організмі людини та можливості їх застосування в медицині».
Урок- конференція – це важлива форма навчання, яка сприяє формуванню знань, умінь і навичок учнів, їх закріпленню та вдосконаленню, поглибленню й систематизації; це комплексна форма узагальнення результатів самостійної пізнавальної діяльності здобувачів освіти під керівництвом учителя, що здійснюється завдяки спільним зусиллям учителя й здобувачів освіти.
На уроці-конференції були представлені доповіді Шульмейстер Марії на тему «Вплив мальтози та сахарози на організм людини», Микитенко Ольги на тему «Вплив глюкози на організм людини», Поплавець Олександри на тему «Лінолева кислота та її вплив на організм людини» та Кокоріної Софії на тему «Роль гліцину в організмі людини». В доповідях особливу увагу було приділено основним функціям, які виконують дані речовини в організмі людини, симптомам надлишку і дефіциту їх в організмі людини, а також було розглянуто основні продукти харчування, які містять дані хімічні речовини.
Стародубова Олександра підготувала доповідь на тему «Нікотин і наркотики». В доповіді було висвітлено цікаві історичні факти з застосування нікотину в медицині, пояснено особливості фармакокінетики нікотину в організмі людини, приведено приклади застосування нікотинової кислоти в косметології. Друга частина доповіді була присвячена наркотичним засобам можливостям їх застосування в медицині. Особлива увага була приділена негативному впливу наркотичних засобів на організм людини.
Шуляк Ярослав виступив з доповіддю про «Гормони і їх значення в організмі здорової людини». Ярослав розповів, що за допомогою гормонів регулюється ріст і розвиток організму, робота всіх його органів і систем, а також забезпечується адекватна реакція на зміни, що відбуваються у зовнішньому середовищі. Було також розглянуто актуальне питання сьогодення «Як дбати про гормональне здоров’я?».