Для здобувачів освіти 11-х класів проведено конференцію: «ЗНО 2023 – дати, особливості реєстраціі, підготовки і складання»

6 грудня кураторами із залученням вчителів-предметників була проведена тренінгова онлайн конференція «ЗНО 2023: дати, особливості реєстраціі, підготовки і складання» для здобувачів і здобувачок освіти 11-х класів Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
В Zoom взяло участь понад 97 учнів і учениць, серед яких 53 – з дванадцяти краін світу.
Модераторами заходами виступили: професор Ярослав Цехмістер і кандидатка педагогічних наук Руслана Іваненко.
Було наголошено, що через повномасштабну війну класичне ЗНО було скасовано, але для вступу цього року на бакалаврський ступінь (перший курс університету) потрібно складати певний тест.
Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році.
У ньому буде докладно описано, як саме відбуватиметься вступ. Наразі немає інформації, які іспити й у якому форматі потрібно буде складати вступникам, але для організації будь-яких іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників цих випробувань.
Таку інформацію ми отримаємо з бази даних реєстрації для участі в ЗНО.
Тим, хто вже зареєструвався – нічого додатково робити непотрібно.
Якщо ви вже зареєструвалися для участі в ЗНО (заповнили реєстраційну картку, зібрали пакет реєстраційних документів і віддали його керівникові закладу освіти або самостійно надіслали до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти) ー ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти.
Якщо ви випускник минулих років і не реєструвалися на ЗНО:
– створіть реєстраційну картку (https:zno.testportal.com.ua/registration). Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу.
– роздрукуйте свою реєстраційну картку (якщо маєте змогу), заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях.
– надішліть оформлену реєстраційну картку та копію паспортного документа до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Якщо ви не можете скористатися засобами поштового зв’язку, надішліть документи на електронну адресу.
Якщо ви складали ЗНО в попередніх роках – радимо все одно зареєструватися для участі у тестуванні, оскільки наразі невідомо чи можна буде використовувати результати ЗНО минулих років для вступу цього року. Пізніше в травні Ви зможете відмовитися від участі цьому випробуванні, якщо нормативними документами буде передбачена можливість використання результатів ЗНО минулих років.
Якщо ви здобуваєте повну загальну середню освіту і не реєструвалися на ЗНО:
– створіть реєстраційну картку (https://zno.testportal.com.ua/registration). Якнайуважніше поставтеся до заповнення таких її полів: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, серія (за наявності) і номер паспортного документа. Ці дані є важливими не лише для нас, а й для подання вами документів для вступу.
роздрукуйте реєстраційну картку, заповніть від руки заяву про участь у тестуваннях.
оформлену реєстраційну картку та копію паспортного документа передайте керівникові закладу освіти, де ви навчаєтеся.
Якщо ви не маєте можливості роздрукувати картку або передати документи до свого закладу/надіслати до регіонального центру ー не хвилюйтеся: достатньо того, що ви сформували реєстраційну картку.
Учасники, які вже мають Сертифікат ЗНО, можуть заходити на свою Інформаційну сторінку (логін і пароль для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій.
У разі якщо ви не маєте сертифіката ー не хвилюйтеся: невдовзі ми повідомимо вам, як отримати логін і пароль для входу на свою Інформаційну сторінку. Стежте за оновленнями на нашому сайті
https://testportal.gov.ua/
Додатково було також наголошено, на використанні матеріалів сайту https://zno.osvita.ua/multitest/tema.html майбутнім вступникам, які планують складати національний мультипредметний тест ЗНО, скористатися новим сервісом з підготовки до мультитесту.
За допомогою сервісу майбутні абітурієнти матимуть можливість ефективно підготуватися до тестування та показати найкращий результат під час вступної кампанії.
На сервісі представлені сім тренувальних варіантів для ефективної підготовки до складання мультитесту.
Вступники можуть щоденно тренуватися, опрацьовуючи відповідні блоки мультитесту з української мови, математики та історії України.
Спосіб виконання тестових завдань на сайті максимально наближений до справжніх умов тестування, а форма надання відповідей аналогічна формі в реальних тестах, що покращує адаптацію до виконання завдань.
Після виконання тренувальних тестів онлайн учасники зможуть ознайомитися з правильними відповідями та опрацьовувати коментарі з поясненнями тих завдань, які виявилися проблемними для виконання.
Також у підсумку виконання кожного блоку мультитесту автоматично буде визначений тестовий і рейтинговий бал виконавця завдань.
Окрім того, на сайті доступні демонстраційний варіант мультитесту 2022 року й варіант, запропонований вступникам на основній сесії мультитесту 2022 року.
Щоденне вдумливе виконання принаймні 10 тестових завдань із запропонованих варіантів сприятиме ґрунтовній підготовці до мультитесту й гарантуватиме успішне складання важливого іспиту та безпроблемний вступ до омріяного вишу.

Докладніше за посиланнями:
https://mon.gov.ua/ua/news/mon-yak-alternativu-zno-rozglyadaye-provedennya-u-2023-roci-udoskonalenogo-nmt
https://testportal.gov.ua/registr/
https://osvita.ua/test/86485/

Тримаємо освітній фронт!
Слава Україні!
Героям Слава!

Центр комунікації