День незалежності США: історія та сучасність

День незалежності США — найбільше державне свято Сполучених Штатів Америки, яке відзначається щороку 4 липня (часто так і називається: «Четверте липня») і є федеральним вихідним днем.
Свято встановлене на честь Декларації незалежності США від Об’єднаного Королівства Великої Британії, підписаної 4 липня 1776 року.

Декларацію підписали 56 «батьків-засновників», які були представниками Конгресу (верховного законодавчого органу) 13 колоній, що вже стали штатами нової країни. Саме в цьому документі було прописано, що «всі люди створені рівними», а британському деспотизму настав кінець.
На очах світу виникла держава нового типу — федеративна республіка з поділом на 3 гілки влади, свободою слова, правами та обов’язками громадян як основою суспільного устрою.
Першим Декларацію підписав президент Континентального Конгресу Джон Генкок, далі документ підписали майбутні президенти Томас Джефферсон та Джон Адамс. Наймолодшим підписантом був 26-річний юрист із Південної Кароліни Едвард Рутледж, а найстаршим — 70-річний винахідник Бенджамін Франклін.
4 липня українська колона вперше взяла участь у параді у Вашингтоні на честь Дня незалежності США. Про це повідомили Голос Америки https://ukrainian.voanews.com/a/6644721.html
та посол у США Оксана Маркарова у Facebook
https://m.facebook.com/oksana.markarova/posts/pfbid0RqTRCi6AndJVgdPbJ8wEBEKL8kQTKXU1F4sirw6f2D9Fo3FyKDy2nc7hUbVvH9sEl?__cft__%5B0%5D=AZXzC3CRqJySvl50M61NPo5F5JqLID3eybziNnSINjDPjp9X33e3sR_79us_OcZ4hhCL_xYalKoIevBkk_WhxlPfDQF7CvlQKcN6pHWiDMKRB7KDjRC-S0HJ_tUiuz65TM2YkPsOXN_w3lOmcXW_ojhL6_08RA0XabrLoCErtswK4YoQSxak1DI_S_OyT30vb6k&__tn__=%2CO%2CP-R
Представники української громади розгорнули велкикй прапор України а також прикрасили свої машини українськими та американськими прапорами.
Відкривав колону плакат з написом: “Дякуємо Сполученим Штатам за підтримку України”.
В параді взяли участь представники танцювального колективу “Карпатія”, дитячої організації “Пласт”, команда посольства України в США та громандські організації, серед яких були представлені United Help Ukraine та US Ukraine Аctivists.

Сполучені Штати Америки є одним із головних і стратегічних союзників України.
США надає Україні дипломатичну підтримку як на двосторонньому рівні, так і на рівні міжнародних організацій, функціонують освітні обміни, а також надається великі військова і гуманітарна допомога.
Через широкомасштабне вторгнення рф надважливою сьогодні є військова допомога для України.
Крім того, у США закон
про ленд-ліз має вирішальне стратегічне значення для перемоги України над російським агресором.
Через збройну агресію
рф в Україні США запровадили жорсткі фінансово-економічні санкції проти росії.

Спільнота Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця складає подяку Сполученим Штатам Америки за величезну допомогу Україні, її громадянам, які вимушено залишили країну внаслідок військової російської агресії і зараз знаходяться в США, серед яких семеро учениць і двоє викладачів закладу.

Щасливого
Дня Незалежності Америко!
Ми Разом!
Дякуємо!
Україна переможе!

Центр комунікації