День народження символа України – Тараса Шевченка

Сьогодні виповнюється 207 років із дня народження одного з символів Української держави-поета і прозаїка, художника і громадського діяча-Тараса Григоровича Шевченка.
Народився Тарас Шевченко (1814-1861) в селі Моринці, що на Черкащині в сім’ї кріпаків поміщика Енгельгардта.
Дуже рано хлопець залишився круглим сиротою. Подальша доля малого Шевченка – аж до викупу його з кріпацтва – була пов’язана з долею Енгельгардта, з Петербургом.
Тут Шевченко познайомився з учнем Академії мистецтв Іваном Сошенком, з поетом Євгеном Гребінкою, а згодом і з Карлом Брюлловим і Василем Жуковським, які відіграли в житті Шевченка надзвичайну роль, – у 1838 році викупили його з кріпацтва. Того ж року Шевченка зарахували учнем Академії мистецтв.
Навчався він під керівництвом Карла Брюллова.
А вже 18 квітня 1840 року з’явилася перша збірка поезій – «Кобзар» – подія величезного значення не тільки в історії української літератури, а й у самосвідомості українського народу.
За 47 років життя Тарас Шевченко пробув 24 роки у кріпацтві, 10-на засланні, а решту-під наглядом жандармів. Але, попри це, він зміг проявити себе як різнобічно обдарований митець-поет, прозаїк, драматург, художник.
Твори Тараса Шевченка перекладено понад ста мовами світу.
У духовній історії України Шевченко посів і досі беззастережно посідає виняткове місце. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити.
Один із 300 кратерів Меркурія має ім’я Тараса Григоровича.
Діаметр кратера Т. Г. Шевченко-137 кілометрів.
Щонайменше 1384 відомі пам’ятники Шевченко встановлено на території від Бразилії до Китаю.
Більшість-1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах.
Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
Детальніше
https://www.unn.com.ua/uk/news/1919692-9-bereznya-den-narodzhennya-tarasa-shevchenka-ta-inshi-svyata.