День медичного працівника

Щорічно в третю неділю червня відзначається Міжнародний день медичного працівника. Цього року свято випало на 19 червня. Сьогоднішнє свято відзначається в основному в пострадянських країнах, а Всесвітній день лікаря встановлений 3 жовтня.
Свято встановлене в Україні «…на підтримку ініціативи працівників установ і закладів охорони здоров’я України…» згідно з Указом Президента України «Про День медичного працівника» від 3 червня 1994 р. № 281/94.
Медик – одна з найважливіших і найбільш відповідальних з існуючих у світі професій.
Щодня українські лікарі рятують тисячі життів, а під час війни медики старанно трудяться в тилу і наближають нас до Перемоги.
День медика був встановлений в колишньому СРСР в 1980 році і святкувався в третю неділю червня. Після здобуття незалежності свято було офіційно встановлене в Україні в ту ж дату в 1994 році.
Цей день присвячений лікарям, медсестрам, лаборантам, санітарам.
День медичного працівника в 2022 році особливий, оскільки ми вшановуємо лікарів, як з 24 лютого не втекли і лікували усіх хворих та поранених через повномасштабний напад росії на Україну.
Майже всі медики кілька місяців жили на робочих місцях для того, щоб рятувати людські життя й проводити важкі операції під кулями. Більшість медиків відзначатимуть професійне свято на робочому місці, продовжуючи рятувати поранених військових і цивільних, допомагаючи також внутрішньо переселеним через війну українцям.
Медичні працівники — наші герої. Вони працювали та продовжують це робити в надскладних умовах. Медична допомога надається безперебійно на всій території України.
Дякуємо всім лікарям, акушерам, медсестрам, санітарам, лаборантам та фельдшерам за ту титанічну роботу, яку вони виконують, за невтомну та важку працю, за десятки тисяч врятованих життів. Вклад медиків в нашу Перемогу неоціненний.

Здоров’я, Добра, Миру сердечно бажаємо всім медичним працівникам краіни від спільноти Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця!

Центр комунікації