День державного прапора України: схиляємо голови перед символом краіни

Державний Прапор – один з офіційних державних символів суверенітету держави. Український Державний Прапор – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
Вгідомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства.
Нині український національний синьо-жовтий прапор є державним прапором України. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі національного прапору. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.
Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.
Цьогоріч під час неймовірної боротьби Українського народу з військовою повномасштабною агресією рф проти України кожне державне свято відчувається по-іншому – зі ще більшою гордістю.
На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України № 987/2004р. «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004р.
Цей указ було доповнено Указом Президента України № 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.
Поточну редакцію указу опубліковано на сайті Верховної Ради України.
Поштовхом до запровадження офіційного та урочистого свята стало занесення блакитно-пшеничного прапора до сесійної зали Верховної Ради активістами народних депутатів.
Потім прапор освятив священик УАПЦ Петро Бойко. Нині освячена реліквія зберігається в музеї Верховної Ради України.
Серед тих, хто заніс прапор у Раду, були В’ячеслав Чорновіл, Микола Поровський, Іван Заєць, Ярослав Кендзьор, Ігор Деркач та Володимир Крижанівський.
За традицією, кольори українського прапора тлумачать так: блакитний — символізує ясне небо, а жовтий — пшеничні поля.
Ще є релігійне трактування: за ним блакитний — це божа сила, а жовтий — віра.
А у сакральному тлумаченні блакитний — вода, що активізує, а жовтий колір — сонячне та вогненне начало.

Центр комунікації