COVID-сертифікат у Дії буде доступним півтора року від щеплення

З 5 квітня 2022 року COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України
https://moz.gov.ua/.

Російське вторгнення змусило понад 3 млн жінок та дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз знаходяться наші громадяни, діють карантинні обмеження, щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців від COVID-19, тому ми вирішили продовжити відображення сертифікатів в Дії. Це дозволить українцям пред’явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію від коронавірусної хвороби та отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи в країні перебування”, – прокоментувала рішення заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Слід зауважити, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи:

“жовтий” COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби;
“зелений” COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення проти коронавірусної хвороби;
“бустерний” COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення проти коронавірусної хвороби.
З важливого, сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на поралі Дії. Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат.

Нагадаємо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни (повний перелік країн-учасниць мережі можна знайти тут). Відтак з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень в іноземних країнах.

Водночас свід попередити, що правила використання сертифікатів визначаються кожною країною окремо та можуть суттєво відрізнятися. Тож, важливо ознайомитися з цими правилами в країні перебування. В Україні ж правила використання та терміни дії COVID-сертифікатів залишилися незмінними:

30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти COVID-19 (для дводозних вакцин);
270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин).
Також для пред’явлення сертифіката закордоном можна використовувати як сам QR-код у додатку Дія чи скріншот сертифіката з мобільного застосунку Дія, PDF-документ сертифіката, роздрукований з порталу Дія, чи будь-який інший мобільний додаток-гаманець, який може зберігати сертифікат. Будь-який із обраних варіантів буде валідним для QR-сканера, який перевіряє справжність сертифіката.
Це дозволить українцям за кордоном пред’являти цифровий документ, щоб отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані.
У Міністерстві охорони здоров’я України підкреслили, що сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично.
Для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на порталі Дії.

Офіційно за посиланням:
https://moz.gov.ua/article/news/covid-sertifikat-u-dii-vidobrazhatimetsja-15-roku-vid-dati-scheplennja-