ВИТЯГ з ПРОТОКОЛУ №5

ВИТЯГ
з ПРОТОКОЛУ №5
засідання педагогічної ради
Українського медичного ліцею
Національного медичного університету імені О.О. Богомольця
Від 29 жовтня 2021 року

Присутні: весь педагогічний колектив ліцею
Тема: Про роботу ліцею у період посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2 з 01.11.2021 року.

Порядок денний:

1. Про роботу ліцею у період посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2 з 01.11.2021 року.​​​​ ​​​​​Р.Іваненко
2. Про обов’язкове профілактичне щеплення проти COVID-19 ​​Г.Гапонова


1. СЛУХАЛИ:
Заступницю директора з навчально-виховної роботи Іваненко Р.В. про роботу ліцею у період посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2 з 01.11.2021 року відповідно до Законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (ст.26, 66), «Про освіту» (ст.10,11), «Про повну загальну середню освіту» (ст.38), до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-Со-2» зі змінами та доповненнями, наказу Міністерства охорони здоров’я України від 04.10.2021р. №2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням», на виконання пункту 5 Протоколу Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.10.2021р. №68, листа Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.08.2021р. №063-5480 «Про роботу закладів освіти міста у 2021/2022 навчальному році», та наказу Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29.10.2021р. №166 «Про організацію освітнього процесу а закладах освіти міста Києва в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки». У зв’язку із встановленням у місті Києві з 00:00 годин 01 листопада 2021 р. «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, посилення протиепідемічних заходів та забезпечення виконання Освітньої програми ліцею, реалізації стратегії забезпечення сталості та якості навчального процесу і рівного доступу до знань для всіх учнів запропонувала підтримати рішення щодо початку освітнього процесу для учнів 9-11-х класів ліцею після осінніх канікул з 01 листопада 2021 року у дистанційному режимі з використанням технологій дистанційного навчання.УХВАЛИЛИ:

1.1. Розпочати освітній процес для учнів 9-11-х класів ліцею після осінніх канікул 01 листопада 2021 року у дистанційному режимі з використанням технологій дистанційного навчання.
1.2. Учасникам освітнього процесу неухильно дотримуватися виконання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19; узагальнювати результати моніторингу захворюваності здобувачів освіти, педагогічних працівників, технічного та господарсько-обслуговуючого персоналу закладу; здійснювати щоденний моніторинг захворюваності учасників освітнього процесу на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену короновірусом SARS-CoV-2
​​​​​​​​(відповідальні Колеснік О.І., Контою Г.М.)
1.3. На період обмежувальних протиепідемічних заходів схвалити: розклади дзвінків та уроків для учнів 9-11-х класів, графіки чергувань адміністрації технічного та господарсько-обслуговуючого персоналу закладу, алгоритм дій учнів ліцею у період запровадження обмежувальних заходів, організованих відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.
1.4. Запровадити дистанційний режим роботи для педагогічних працівників ліцею, відповідно до розкладу занять та робочого часу вчителів, проводити всі робочі наради за допомогою платформи Zoom та https://uml.ua/online-osvita/. Максимально перевести штатну роботу працівників закладу на віддалений доступ шляхом застосування електронних засобів, інформаційно-комунікаційних технологій зі збереженням заробітної плати.
1.5. Інформувати учасників освітнього процесу закладу щодо можливості використання електронних ресурсів для забезпечення неперервного навчання, зокрема ZOOM, Skype, Instagram, Google, Hangouts, платформи для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн». E-SCHOOL.net.ua; розмістити на сайті ліцею (uml.ua) інформацію щодо порядку організації навчання у період обмежувальних протиепідемічних заходів; проводити педагогічні ради, консультації, наради, збори, конференції, семінари в онлайн-форматі. Забезпечити систематичний контроль за проведенням онлайн-уроків, оцінюванням навчальних досягнень учнів, виконанням вчителями Освітньої програми, навчальних планів та охоплення здобувачів освіти дистанційним навчанням.
​​​​​​​​​​(відповідальна Іваненко Р.В.)
1.6. Створити умови для проведення онлайн-уроків у класних кабінетах для вчителів, які не мають можливості використовувати електронні засоби в домашніх умовах, відповідно до графіків роботи, за умови дотримання всіх санітарних норм, передбачених Регламентом та постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-Со-2» зі змінами та доповненнями.
​​​​​​​​​​(відповідальна Колеснік О.І.)
1.7. Педагогічним працівникам ліцею у своїй діяльності користуватися методичними рекомендаціями, поданими у листах МОН від 23.03.2020р. № 1/9-173; від 16.04.2020р. № 1/9-213; методичними рекомендаціями «Організація дистанційного навчання в школі» (авт.: А. Лотоцька, О. Пасічник), розробленими за підтримки МОН (https://cutt.ly/MynTayc); можливостями платформи для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн» (E-SCHOOL.net.ua), створеної Міністерством освіти і науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України із метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5 – 11 класів; проводити уроки, консультації відповідно до календарно-тематичних планів і розкладу уроків і консультацій на І семестр на 2021-2022 н.р.; здійснювати облік відвідування та навчальних досягнень учнів 9-11-х класів з подальшим перенесенням результатів оцінювання до класного журналу, організаційно-педагогічну, науково-методичну роботу відповідно до розкладу уроків та тижневого навантаження; самостійно визначати режим (синхронний або асинхронний) проведення уроків; при цьому не менше 30% навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу, організувати в синхронному режимі, решту навчального часу – в асинхронному;
1.8. Забезпечити систематичне оновлення з 01.11.2021р. інформації на сайті ліцею (uml.ua) - календарного планування, методичних рекомендацій, матеріалів для проведення онлайн уроків (https://uml.ua/online-osvita/), віртуальної навчальної дошки https://uml.ua/online-osvita/virtualna-doshka/, аналіз «гарячої лінії онлайн» (uml_nmu@ukr.net); проведення у період дистанційного режиму щотижневого онлайн анкетування учасників освітнього процесу щодо організації дистанційного навчання у період посилення протиепідемічних заходів.​​​​​​​​(відповідальна Матічина Н.А.)
1.9. Забезпечити учням із соціально незахищених, багатодітних сімей та інших пільгових категорій, які не мають технічних можливостей для онлай-уроків у домашніх умовах, організувати таке навчання в період обмежувальних протиепідемічних заходів у кабінетах закладу за графіком із дотриманням санітарних норм, передбачених Регламентом та постановою Головного державного санітарного лікаря України; аналізувати звернення на «гарячу лінію онлайн» (uml_nmu@ukr.net) щодо актуальної інформаційної, методичної та психологічної підтримки вчителів, здобувачів освіти та їх батьків; фаховий психологічний супровід дистанційного навчання, психологічну підтримку всім категоріям учасників освітнього процесу​​​(відповідальні Жеребко Т.О., Гапонова Г.К.)
1.10. Посилити санітарно-дезінфекційний та протиепідемічний режим у закладі; збільшити кратність проведення вологих прибирань, провітрювання та опромінення приміщень бактерицидними опромінювачами; запровадити жорстку пропускну систему, забезпечити контроль за перебуванням на території закладу осіб, які не причетні до забезпечення освітнього процесу та режиму безпеки для недопущення внесення у приміщення вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів; проводити систематичну перевірку приміщень і території закладу на виявлення підозрілих предметів, що містять загрозу життю і здоров’ю учасникам освітнього процесу; запровадити щоденний температурний скринінг всіх працівників, забезпечити необхідні умови для дотримання ними правил особистої гігієни, відправляти на самоізоляцію усіх співробітників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань. ​​(відповідальні Малютін К.П., Конта Г.М.)
1.11. Ознайомити здобувачів освіти та їхніх батьків із розкладом дзвінків та уроків на період навчання в режимі дистанційної роботи, провести додаткову роз’яснювальну роботу щодо тривалості онлайн уроків, алгоритму дій учнів ліцею у період запровадження обмежувальних заходів, організованих відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти; забезпечити постійну інформаційну, психолого-педагогічну підтримку здобувачів освіти, їхніх батьків за допомогою онлайн-консультацій; планово інформувати учнів щодо можливості їх участі в онлайн-конкурсах, конференціях, вебінарах, проєктах, програмах, тощо; щоденно проводити онлайн-зустріч із здобувачами освіти за підсумками навчального дня, організовувати щотижневі онлайн конференції з батьками учнів. ​​​​(відповідальні куратори класів)
1.12. Оприлюднити інформацію про роботу ліцею у період посилення обмежувальних заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2 з 01.11.2021 року на офіційному сайті ліцею
​​​​​​​​​​(відповідальна Репало О.О.)

2. СЛУХАЛИ:
Голову профспілкового комітету Гапонову Г.К. про обов’язкове профілактичне щеплення проти COVID-19. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021р. №1096 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236» (далі – Постанова №1096) внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID–19, спричиненої корнавірусом SARS-Co-V-2» (зі змінами), зокрема, відповідно до пункту 19 Постанови №1096, який набирає чинності з 08.11.2021р., постанову №1236 доповнено новим пунктом 41-6. На підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021р. №2153, затвердженого в Міністерстві юстиції України 07.10.2021р. за №1306/36928; рішення зборів трудового колективу ліцею від 12.10.2021р (протокол №2) повідомила про необхідність отримання обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Підтвердженням про наявність профілактичного щеплення проти COVID-19 є: документ, який підтверджує, що Ви отримали повний курс вакцинації або одну дозу дводозної вакцини від COVID-19, включеної ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; або міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікати, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати) або однією дозою однодозової вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

У разі наявності абсолютних протипоказань до проведення профілактичних щеплень проти COVID-19 необхідно отримати копію висновку лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 (форма №028-1/о), виданого закладом охорони здоров’я.

Звернула увагу присутніх, що на підставі пункту 41-6 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236 зі змінами (від 20.10.2021р. №1096 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020р. №1236» п.19) працівники, обов’язковість профілактичних щеплень проти COVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 відповідно до статті 46 Кодексу законів про працю України, частини другої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти COVID-19 та надали медичний висновок лікаря щодо наявність протипоказань до вакцинації проти COVID-19 (форма №028-1/о), виданий закладом охорони здоров’я будуть відсторонені від роботи (виконання робіт).

На час такого відсторонення оплата праці працівників здійснюється з урахуванням частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці». Строк такого відсторонення встановлюється до усунення причин, що його зумовили.

УХВАЛИЛИ:
2.1. Повідомити усіх працівників ліцею про обов’язкове профілактичне щеплення проти COVID-19​​​​​​(відповідальні директор ліцею,
заступниця директора Р.Іваненко.)
2.2. Оприлюднити інформацію про обов’язкове профілактичне щеплення проти COVID-19 на офіційному сайті ліцею ​​​​(відповідальна Репало О.О.)