Прес-реліз

Український медичний ліцей Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (далі - Ліцей) відповідно до свого Статуту є загальноосвітнім навчальним закладом ІІІ-го ступеня з медично-професійною спрямованістю навчання та допрофесійною підготовкою, що передбачає проведення поглибленої підготовки з профільних дисциплін і виховання в юнаків та дівчат готовності до роботи медичного працівника.
Київський медичний інститут імені академіка О.О. Богомольця (зараз - Національний медичний університет імені О.О. Богомольця) 18 квітня 1990 року першим у колишньому СРСР та в Україні за ініціативою академіка НАН, АМН і АПН України Є.Г. Гончарука відкрив медичні класи, які в 1991 році стали державними медичними ліцеями на базі класичної гімназії №117 імені Лесі Українки (директор - Л.М. Бойко) і природничого ліцею № 157 (директор - В.І. Костенко) як необхідний компонент побудови системи неперервної медичної освіти.
11 червня 1997 року за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Київської міської державної адміністрації був створений єдиний Український медичний ліцей,засновниками якого стали Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та Старокиївська (нині Шевченківська) районна державна адміністрація міста Києва.
Сьогодні Ліцей – високопрофесійний науково-педагогічний колектив, який співпрацює з шістьма кафедрами Національного медичного університету імені О.О. Богомольця: медичної і біологічної фізики (завідувач кафедри – член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор О.В. Чалий), біології (завідувач кафедри – член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений учитель України, професор О.В. Романенко), медичної та загальної хімії (академік вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, професор В.О. Калібабчук), латинської мови (доцент О.Г. Кісельова), пропедевтики внутрішньої медицини №1 (член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор В.З. Нетяженко), української мови та літератури (професор, заслужений працівник освіти України Н.М. Гаєвська) та медичної гімназії № 33 міста Києва.
Ліцей здійснює навчання за державними програмами та має понад 20 інтегрованих авторських програм.
У Ліцеї створений і працює Психологічний центр підтримки обдарованої молоді спільно з відділенням психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України (академік-секретар НАПН України С.Д. Максименко).
Навчальний процес забезпечує стабільний педагогічний колектив: 67 викладачів Університету (8 професорів, 45 доцентів та старших викладачів, решта мають ступінь кандидата наук), серед них 5 академіків та членів-кореспондентів НАН, НАМН, НАПН України, 10 Заслужених діячів науки і техніки України, Заслужених лікарів України, Заслужених працівників освіти України, Заслужених учителів України, 5 лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки України та 25 учителів-методистів.
У Ліцеї створені та працюють науково-педагогічні школи всеукраїнського та європейського рівня.
За роки існування Ліцей випустив понад 3000 учнів, серед яких більше 100 іноземних громадян. Кожний десятий випускник Національного медичного університету імені О.О. Богомольця - випускник Ліцею. Серед них: 83 випускників Ліцею занесені до Книги Пошани Університету, 406 захистили магістерські, кандидатські та докторські дисертації в Україні, 58 захистили магістерські та докторські дисертації (PhD, MD) у провідних країнах світу.
Допрофесійна підготовка здійснюється на базі кращих клінічних та медико-профілактичних закладів охорони здоров’я міста Києва.
Випускникам Ліцею присвоюється кваліфікація “Молодша медична сестра по догляду за хворими” і видаються Свідоцтва встановленого зразка.
Ліцей першим серед медичних навчальних закладів України був відзначений Великою Срібною медаллю Міжнародної Педагогічної Академії за досягнення в галузі освіти, культури та науки.
Навчальний заклад нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Почесним Дипломом Міністерства освіти і науки України, Київської міської державної адміністрації, Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.
Ліцей нагороджено 32-ма Золотими медалями Міжнародних освітніх виставок і конкурсів,відповідно до Національного рейтингу України його визнано «Флагманом науки і освіти», присвоєно Почесне звання «Лідер сучасної освіти».
У Ліцеї навчались і продовжують навчання переможці Міжнародних, Всеукраїнських олімпіад і конкурсів, відомі спортсмени, чемпіони України, Європи.
Підтвердженням високого рівня якості навчання в Ліцеї є результати Зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти. Серед випускників Ліцею (2008-2017 рр. ) 24 учні отримали по 200 балів з української мови і літератури, біології, хімії, фізики. Щорічно більше 30% випускників складають ЗНО на високому рівні. Сьогодні навчальний заклад входить у ТОП-200 ліцеїв та гімназій України за результатами ЗНО.
Ліцей є колективним членом Малої академії наук України з 1997 року.
Наукове товариство ліцеїстів імені А.П. Ромоданова у 2001 році першим в Україні серед загальноосвітніх навчальних закладів було нагороджено найвищою відзнакою “Золота Сова” Президії Малої академії наук України, яку вручив на Загальних зборах академії Герой України, Президент НАН України, академік Б.Є. Патон.
З 2000 року Ліцей утримує перше місце серед загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва за результатами наукових конкурсів-захистів Малої академії наук України. 
         Випускниця 2017 року Безбах Дар’я стала учасницею ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (секція медицини).
Учениця Ліцею Моісеєнко Богдана у цьому році отримала ІІ призове місце на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму «Природа – людина – виробництво - екологія», Всеукраїнського конкурсу Intel - Еко – Україна у категорії «Хімічна та біологічна інженерія». 
Традиційно у цьому році відбулася ХІІ Всеукраїнська олімпіада з базових дисциплін для вступників до Ліцею. Переможцями стали понад 60 учнів з ліцеїв, гімназій, спеціалізованих шкіл міста Києва та 5 областей України.
З 2000 року Вчена рада Інституту нейрохірургії НАМН України імені академіка А.П. Ромоданова прийняла рішення про нагородження учнів ліцею персональними стипендіями. У цьому році 6 випускників нагороджено Персональною стипендією за високі досягнення у навчанні та наукових дослідженнях.
У 2017 році в ліцеї запроваджено нагородження кращих випускників ліцею Дипломом та Персональною стипендією імені О.О. Шалімова за досягнення у наукових дослідженнях. Цього року 4 учнів удостоєні такої честі.
Український медичний ліцей входить до складу фундації асоційованих шкіл ЮНЕСКО (2000р.).
Ліцей має міжнародні освітні і наукові контакти, закріплені двосторонніми угодами з понад 30 іноземними навчальними закладами освіти Європи та США.
За 2016-2017 навчальний рік Ліцей отримав два Гран-прі у номінаціях «Високопрофесійна навчально-методична діяльність у вихованні учнівської молоді» та «Кращий медичний навчальний заклад із підготовки професійних спеціалістів» та три Золоті медалі на Міжнародних виставках у номінаціях: «Профорієнтаційна робота серед молоді», «Розробка та впровадження інноваційних технологій, програм і рішень для осучаснення навчального процесу та підвищення рівня знань молоді», «Інноваційний проект «Сучасна школа – якою має бути? Ідеї, концепції, практика»». 
Міжнародним Благодійним Фондом імені П. Куліша з 1997 року започатковано присудження персональних стипендій найкращим викладачам та учням Ліцею. У 2017 році 6 випускників та 2 викладачів Ліцею отримують Почесні сертифікати та персональні стипендії Фонду. 
У 2017 році Український медичний ліцей Національного медичного університету імені О.О. Богомольця закінчують 129 випускників. З них: 7– отримують Золоті медалі «За високі досягнення у навчанні»; 5– Срібні медалі «За досягнення у навчанні», 22 – стали призерами ІІ-го (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, 39 – ІІ –го (районного) етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, 10 – ІІІ-го (міського) етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

Ліцей має власний друкований орган – «Вісник Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця».

 

www.uml.ua.
Ліцензія Головного управління освіти і науки міста Києва №111098 від 11.06.97.