Прес-реліз

Український медичний ліцей Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (далі - Ліцей) відповідно до свого Статуту є закладом загальної середньої освіти ІІІ-го ступеня з медично-професійною спрямованістю навчання та допрофесійною підготовкою, що передбачає проведення поглибленої підготовки з профільних дисциплін і виховання в юнаків та дівчат готовності до роботи медичного працівника.

Київський медичний інститут імені академіка О.О. Богомольця (зараз - Національний медичний університет імені О.О. Богомольця) 18 квітня 1990 року першим у колишньому СРСР та в Україні за ініціативою академіка НАН, АМН і АПН України Є.Г. Гончарука відкрив медичні класи, які в 1991 році стали державними медичними ліцеями на базі класичної гімназії №117 імені Лесі Українки (директор - Л.М. Бойко) і природничого ліцею № 157 (директор - В.І. Костенко) як необхідний компонент побудови системи неперервної медичної освіти.

11 червня 1997 року за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Київської міської державної адміністрації був створений єдиний Український медичний ліцей, засновниками якого стали Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та Старокиївська (нині Шевченківська) районна державна адміністрація міста Києва.

Сьогодні Ліцей – високопрофесійний науково-педагогічний колектив, який співпрацює з шістьма кафедрами Національного медичного університету імені О.О. Богомольця: медичної і біологічної фізики (завідувач кафедри – член-кореспондент НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор О.В. Чалий), біології (завідувач кафедри – академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений учитель України, професор О.В. Романенко), медичної та загальної хімії (академік вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, професор В.О. Калібабчук), латинської мови (доцент О.Г. Кісельова), пропедевтики внутрішньої медицини №1 (член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор В.З. Нетяженко), української мови та літератури (професор, заслужений працівник освіти України Н.М. Гаєвська) та медичної гімназії № 33 міста Києва (директор Переймибіда Л.В.).

Ліцей здійснює навчання за державними програмами та має понад 20 інтегрованих авторських програм.

У Ліцеї створений і працює Психологічний центр підтримки обдарованої молоді спільно з відділенням психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України.

Освітній процес забезпечує стабільний педагогічний колектив: 90 викладачів Університету (8 професорів, 45 доцентів та старших викладачів, решта мають ступінь кандидата наук), серед них 5 академіків та членів-кореспондентів НАН, НАМН, НАПН України, 10 Заслужених діячів науки і техніки України, Заслужених лікарів України, Заслужених працівників освіти України, Заслужених учителів України, 5 лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки України та 25 учителів-методистів.

У Ліцеї створені та працюють науково-педагогічні школи всеукраїнського та європейського рівня.

За роки існування Ліцей випустив понад 2900 учнів, серед яких більше 100 іноземних громадян. Кожний десятий випускник Національного медичного університету імені О.О. Богомольця - випускник Ліцею. Серед них: 89 випускників Ліцею занесені до Книги Пошани Університету, 418 захистили магістерські, кандидатські та докторські дисертації в Україні, 64 захистили магістерські та докторські дисертації (PhD, MD) у провідних країнах світу.

Допрофесійна підготовка здійснюється на базі кращих клінічних та медико-профілактичних закладів охорони здоров’я міста Києва.

Випускникам Ліцею присвоюється кваліфікація “Молодша медична сестра по догляду за хворими” і видаються Свідоцтва встановленого зразка.

Ліцей першим серед медичних закладів освіти України був відзначений Великою Срібною медаллю Міжнародної Педагогічної Академії за досягнення в галузі освіти, культури та науки.

Заклад освіти нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Почесним Дипломом Міністерства освіти і науки України, Київської міської державної адміністрації, Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації.

Ліцей нагороджено 35-ма Золотими медалями Міжнародних освітніх виставок і конкурсів, відповідно до Національного рейтингу України його визнано «Флагманом науки і освіти», присвоєно Почесне звання «Лідер сучасної освіти».

У Ліцеї навчались і продовжують навчання переможці Міжнародних, Всеукраїнських олімпіад і конкурсів, відомі спортсмени, чемпіони України, Європи.

Підтвердженням високого рівня якості навчання в Ліцеї є результати Зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти. Серед випускників Ліцею (2008-2018 рр. ) 24 учні отримали по 200 балів з української мови і літератури, біології, хімії, фізики. Щорічно більше 30% випускників складають ЗНО на високому рівні. Сьогодні навчальний заклад входить у ТОП-200 ліцеїв та гімназій України за результатами ЗНО. Посідає друге місце у рейтингу шкіл України за результатами ЗНО з бології.

Випускниця 2018 року Ломакова Богдана отримала 200 балів на Зовнішньому незалежному оцінюванні з біології та хімії. Лохно Вікторія – 200 балів з хімії.

Ліцей є колективним членом Малої академії наук України з 1997 року.

Наукове товариство ліцеїстів імені А.П. Ромоданова у 2001 році першим в Україні серед закладів загальної середньої освіти було нагороджено найвищою відзнакою “Золота Сова” Президії Малої академії наук України, яку вручив на Загальних зборах академії Герой України, Президент НАН України, академік Б.Є. Патон.

З 2000 року Ліцей утримує перше місце серед закладів загальної середньої освіти міста Києва за результатами наукових конкурсів-захистів Малої академії наук України.

         Випускник 2018 року Шпак Олег став учасником ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (секція медицини).

Учні Ліцею Острогляд Тимофій та Малюк Наталія цього року взяли участь у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі  «Інтел-Еко-Україна 2018» та отримали ІV призове місце у категорії «Біологія».

Малюк Наталія посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму в категорії «Біологія».

Ареф’єв Ігор став учасником Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології та здобув І місце у щорічному науковому конкурсі «Шевченківська весна: досягнення біологічної науки / BioScience Advances»

Традиційно у цьому році відбулася ХІІІ Всеукраїнська олімпіада з базових дисциплін для вступників до Ліцею. Переможцями стали понад 60 учнів з ліцеїв, гімназій, спеціалізованих шкіл міста Києва та 4 областей України.

З 2000 року Вчена рада Інституту нейрохірургії НАМН України імені академіка А.П. Ромоданова прийняла рішення про нагородження учнів ліцею персональними стипендіями. У цьому році 5 випускників нагороджено Персональною стипендією за високі досягнення у навчанні та наукових дослідженнях.

У 2017 році в ліцеї запроваджено нагородження кращих випускників ліцею Дипломом та Персональною стипендією імені О.О. Шалімова за досягнення у наукових дослідженнях. Цього року 2 учнів удостоєні такої честі.

Український медичний ліцей входить до складу фундації асоційованих шкіл ЮНЕСКО (2000р.).

Ліцей має міжнародні освітні і наукові контакти, закріплені двосторонніми угодами з понад 30 іноземними навчальними закладами освіти Європи та США.

         За 2017-2018 навчальний рік Ліцей отримав три Золоті медалі на Міжнародних виставках у номінаціях: «Інновації в підготовці та перепідготовці педагогічних кадрів і їх адаптації до нових вимог Нової української школи», «Підготовка випускників загальноосвітніх навчальних закладів до навчання у вищому навчальному закладі», «Профорієнтаційна робота серед молоді».

Міжнародним Благодійним Фондом імені П. Куліша з 1997 року започатковано присудження персональних стипендій найкращим викладачам та учням Ліцею. У 2018 році 6 випускників та 2 викладачів Ліцею отримують Почесні сертифікати та персональні стипендії Фонду.

У 2018 році Український медичний ліцей Національного медичного університету імені О.О. Богомольця закінчують 106 випускників. З них: 13– отримують Золоті медалі «За високі досягнення у навчанні»; 4 – Срібні медалі «За досягнення у навчанні», 20 – стали призерами ІІ-го (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, 49 – ІІ –го (районного) етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, 11 – ІІІ-го (міського) етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

 

Ліцей має власний друкований орган – «Вісник Українського медичного ліцею Національного медичного університету імені О.О. Богомольця».

 

 

© Український медичний ліцей НМУ імені О.О. Богомольця, 2018

 

www.uml.ua.

Ліцензія Головного управління освіти і науки міста Києва №111098 від 11.06.97.